Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] AEG HK65425PFB - Uszkodzone tranzystory IGBT GT60J323 w indukcji

idradek 10 Mar 2018 13:07 978 0
  • Pomocny post
    #1 10 Mar 2018 13:07
    idradek
    Poziom 11  

Mam problem z uszkodzoną płytą indukcyjną do zabudowy AEG HK65425PFB, (prod. nr. 949 595 250 00, 7.4kW). Podczas załączania pola po lewej stronie dolnego o największej mocy (2300/3700W) nastąpił błysk i wywalenie bezpieczników. Po uruchomieniu błąd E6 - komunikacji modułów. Pole to jest dość intensywnie użytkowane od jakichś 5 lat. Po okręceniu płytki z laminatem (kod części 3300362609) można było zauważyć przepalone zwężone ścieżki bezpiecznikowe na laminacie.
    AEG HK65425PFB - Uszkodzone tranzystory IGBT GT60J323 w indukcji AEG HK65425PFB - Uszkodzone tranzystory IGBT GT60J323 w indukcji
    Ponadto zdiagnozowałem przepalone dwa tranzystory IGBT Toshiba GT60J232. Po usunięciu przepalonych tranzystorów i zmostkowaniu przepalonych ścieżek pokazuje błąd E4 (błąd czujnika temperatury induktora). Lewa strona góra i dół pokazuje E, a z prawej można bez problemów korzystać. Po podłączeniu pola indukcyjnego dużego błędy zniknęły i można korzystać z 3 pól.

Wentylator od uszkodzonego modułu sprawny, nawet zakręcił po włączeniu płyty. Na razie czekam na tranzystory. Co jeszcze można sprawdzić na tej płytce?
    Może ktoś dysponuje schematem lub miał podobny problem i porobił fotki co jeszcze padło w takim przypadku.
    AEG HK65425PFB - Uszkodzone tranzystory IGBT GT60J323 w indukcji
    Edit:
    Wstawiłem tranzystory IGBT i górne lewe pole działa normalnie. Załączenie dolnego pola przez grzałkę 2x 1.8kW sprawia, że kuchenka przygasa. Po załączeniu przez bezpiecznik 10A wywaliło bezpieczniki, znowu to samo :(.
    Czy można podmienić induktor na ten o mniejszej mocy lub odwrotnie zamiast tego o mniejszej mocy dać o większej, aby wykluczyć zwarcie na induktorze?
    Edit:
    Zrobiłem przekładkę z rozbitki Electrolux-a EHD 60020P, razem z induktorami (bo podejrzewam, że to wina induktora) oraz plastik + wentylator (bo tak najszybciej i ten mój trochę hałasował). Induktory lewe miały te same parametry (rozmiar i moc) i kod płytki ten sam 3572196 00 Rev. H. Wsio śmiga!

Jeśli mamy dobry moduł, to po podłączeniu szeregowym przez halogen 500W (jako bezpiecznik) panel wyświetlacza nie przygasa, a halogen delikatnie błyska.

0 0