Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8320 - Po założeniu filtra w zbiorniku zapowietrza się.

10 Mar 2018 14:06 582 2
 • Poziom 9  
  Namówiłem znajomych na krupsa no i teraz muszę naprawiać. Krups EA 8320 prosi o napełnienie. Znalazłem przyczynę po stronie filtra. Gdy jest on zamontowany w filterku wewnętrznym i rurkach widzę jak gromadzi się powietrze. Gdy filtr w zbiorniku wykręcę wszystko momentalnie wraca do normy. Widać to już podczas próby napełniania filtra z poziomu serwisu. Próbowałem włożyć mój filtr na którym działa mój eksres i jest ten sam problem. Nie rozumiem tego. Pomocy. Cały układ w ekspresie jest szczelny. Czy możliwe że tylko nowy filtr załatwi sprawę.

 • Specjalista AGD
  Sprawdzany filtr wewnętrzny i przepływomierz ?
 • Poziom 9  
  W środku wszystko szczelne i drożne. Gdy jest filtr wkręcony dostaje jakby lewe powietrze. Wystarczy, że podczas pracy wykręcam filtr i normalnieje. Chyba, że pompa ma problem i nie może przepchać powietrza, ale to się nie trzyma kupy bo widać podczad pracy, że ładuje z pełną mocą.

  Dodano po 13 [godziny] 23 [minuty]:

  Podejrzewam, że dostaje lewe powietrze poprzez uszczelkę pod zbiornikiem wody. Jak nie ma filtra to nie ma ciśnienia i woda płynie grawitacyjnie, ale po włożeniu filtra zwiększa się ciśnienie i przepuszcza powietrze. Co o tym sądzicie? To taka diagnoza na 90 procent ;-)

  Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

  Ok. Chyba rozwiązane. Informuję, więc aby było wiadomo. Po pierwsze ekspres w miarę nowy, pompa silna. Filtr był zapchany, więc silna pompa pobierała powietrze z boku poprzez uszczelkę. Na moim starszym filtr też jest starszy niż dwa miesiące, więc słabsza pompa z mojego ekspresu nie ma tego problemu bo ogranicza ja moc. Reasumując zapchany filtr = problemy. Pozdrawiam