Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navitel - Po przedłużeniu kabla, kamera cofania nie działa

gsmphone 31 Mar 2018 17:09 5691 35
    gsmphone
    Poziom 13  
    E8600 napisał:
    gsmphone napisał:
    Gdy podpinam to zasilanie na tym kablu(6m) to pomimo że przy kamerze jest napięcie(mierzone miernikiem) nie działa.

Jakim napięciem jest zasilana?

Na wyjściu z LCD jest napięcie 4V.... przy kamerze też jest 4V.
    Dodano po 1 [minuty]:
    Elektra99 napisał:
    A jakie jesyt napięcie ?..

Napięcie zasilające kamerę cofania: 4V

Sytuacja na obecną chwilę wygląda tak:

Ponieważ sam sygnał na kablu przedłużonym FTP jest ok, tylko z tym napięciem (4V)są jakieś jaja to:

Wziąłem też kabel o grubszym przekroju 2,5mm - drut(podłączyłem w pajączka - wszystko na wierzchu aby był wgląd) i zaskoczyło..... ale jak wszystko zaizolowałem i przeciągnąłem kabel to przestało działać. Rozebrałem wszystko i podłączyłem z powrotem w pajączka i też nie działa(przedzwoniłem kable aby sprawdzić czy jest przewodność).... podłączyłem z powrotem na krótkim odcinku i działa.... podłączyłem znowu na długim kablu i nie działa... tylko ten jeden raz zadziałało i już nic... przecież grubszego kabla niż 2,5mm nie będę dawał na napiecie 4V
  • OptexOptex
    E8600
    Poziom 38  
    gsmphone napisał:
    Wziąłem też kabel o grubszym przekroju 2,5mm - drut(podłączyłem w pajączka - wszystko na wierzchu aby był wgląd) i zaskoczyło..... ale jak wszystko zaizolowałem i przeciągnąłem kabel to przestało działać.

Rozumie, że ten przewód 2,5 mm nadal dołączasz do tego przeciętego oryginalnego?
    Przy tak niskim napięciu zasilanie przewód wymaga dobrego ekranu (podobne cuda są z dłuższy przewodem USB do drukarki). Spróbował bym dorzucić jeszcze jakiś kondensator elektrolityczny bliżej kamery aby ustabilizować napięcie może to pomoże obejść problem (pamiętaj o prawidłowej polaryzacji kondensatora).
  • OptexOptex
    gsmphone
    Poziom 13  
    E8600 napisał:
    gsmphone napisał:
    Wziąłem też kabel o grubszym przekroju 2,5mm - drut(podłączyłem w pajączka - wszystko na wierzchu aby był wgląd) i zaskoczyło..... ale jak wszystko zaizolowałem i przeciągnąłem kabel to przestało działać.

Rozumie, że ten przewód 2,5 mm nadal dołączasz do tego przeciętego oryginalnego?
    Przy tak niskim napięciu zasilanie przewód wymaga dobrego ekranu (podobne cuda są z dłuższy przewodem USB do drukarki). Spróbował bym dorzucić jeszcze jakiś kondensator elektrolityczny bliżej kamery aby ustabilizować napięcie może to pomoże obejść problem (pamiętaj o prawidłowej polaryzacji kondensatora).

Tak właśnie łącze.
    Na razie kupiłem jeszcze przewód sterowniczy LIYCY. Zobaczymy co z tego będzie.
    gsmphone
    Poziom 13  
    Powiem Wam tak... żaden z tych kabli mi nie pomógł. Wydałem dodatkowo prawie 250zł na te wszystkie kable i żaden nie zadziałał. Dlatego sprzedaję tego wideorejestratora. Na krótkim kablu działa bez problemu więc jak komuś nie przeszkadza że kabel cięty to mogę tanio sprzedać.
    twores
    Poziom 1  
    A czy ma ktos moze schemat (zdjęcie) jak podłączyć kabelki kolorami w tylnej kamerze gdyż wyrwaly mi sie przy otwieraniu klapy.