Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Polsat Cyfrowy - Brak sygnału na kanale eurosport 2 HD i TVP 2 HD

10 Mar 2018 15:34 5154 18
  • Poziom 9  
    Witam mam taki problem, że ustawiam antenę zwykłym satfinderem najlepiej jak mogę i łapię sygnał na cyfrowym Polsacie 66% i jakość 83% wg wskazania dekodera / tunera PVR HD 7000 na kanale Polsat hd. Gdy zmieniam kanał na tvp 2 hd lub eurosport 2 hd i biorę na wskazania mocy i jakości sygnału na tych kanałach to pokazują się wartośći 0 %. Kanały te w ogóle nie działają i wyświetla się komunikat o brak sygnału antenowego ! O co chodzi ? Tvp 1 hd działa i Eurosport hd też działa. Tak myślę, że skoro mam jakości moc sygnału na innych kanałach to na tych też powinno cokolwiek się pojawić a tu nic z czy może być problem ? Tuner to taki co podłącza się do niego internet i taki internet też jest do niego podłączony. Czasza 80cm.
  • Poziom 43  
    Naciskając dłużej czerwony przycisk pilota pokaże ci się więcej .Ile pokazuje na tym co odbiera ?(MER)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Uszkodzony konwerter albo dekoder. Po sprawdzeniu tych rzeczy - kabel. @LeDy.skoro wywala brak sygnału to wiadomo, że nic nie pokaże na tych kanałach.
  • Poziom 9  
    markiszon napisał:
    ustawiam antenę zwykłym satfinderem

To nie miernik tylko Buczek (wskaźnik) czegoś tam.[/quote]

Wiem, że to nie jest profesjonalny sprzęt do ustawiania czaszy, ale ustawiłem już za pomocą niego kilka anten i wszystkie chodzą bez problemu. Jeśli Twoją intencją są złośliwości to ja Ci dziękuję za pomoc.

Dodano po 4 [minuty]:

Właśnie dziwne jest to, że na innych pokazuje moc i jakość sygnału, zacznę od podłączenia krótkim nowym przewodem od konwertera do tunera, jeśli to nie pomoże to podmienię konwerter choć przyznam szczerze, że nigdy w żadnej instalacji nie zdarzyło mi się żeby konwerter był zepsuty, ale kto wie. Mam jeszcze jedną myśl bo w tym temacie nie siedzę na co dzień czy przypadkiem nie trzeba tych programów przeprogramować / ustawić ręcznie na innych częstotliwościach ?
  • Poziom 35  
    Możesz zrobić wyszukiwanie kanałów cyfrowego polsatu. Nic ręcznie nie musisz ustawiać.
  • Poziom 9  
    Robiłem tak, ale nic nie pomogło.
  • Poziom 35  
    No to nic więcej nie musisz szukać. Aktualną listę masz załadowaną.
  • Poziom 9  
    Tak nie było ich wielu ( kilka ) ponieważ nie robię tego zarobkowo tylko sporadycznie sobie, rodzinie i ewentualnie znajomym, ale miałem kilka wiekowych już konwerterów i nigdy nie zdarzyło mi się żeby konwerter był zepsuty, ale oczywiście biorę taką opcję pod uwagę
  • Poziom 34  
    markiszon napisał:
    Tak myślę, że skoro mam jakości moc sygnału na innych kanałach to na tych też powinno cokolwiek się pojawić a tu nic z czy może być problem ?

- źle ustawiona antena?
    - źle ustawiony konwerter?
    - odkształcona czasza?
    - uszkodzony konwerter?
    - uszkodzony dekoder?
    - zakłócenia zewnętrzne?
    markiszon napisał:
    na cyfrowym Polsacie 66% i jakość 83%
    markiszon napisał:
    Czasza 80cm

Jeżeli 66% to siła, to coś mało. Jaki kabel i jaka długość?
  • Poziom 43  
    Miałem przypadek, że winny był konwerter a nie odbierało jednego transpondera.
    Co za problem podmienić i sprawdzić?
  • Poziom 9  
    Oczywiście sprawdzę to, ale najpierw zacznę od kabla ponieważ to mam prostsze do zrobienia bo dostęp do konwertera mam utrudniony ze względu na to, że jest sporo wychylony poza balkon.

Dodano po 2 [minuty]:

_kli_ napisał:
    markiszon napisał:
    Tak myślę, że skoro mam jakości moc sygnału na innych kanałach to na tych też powinno cokolwiek się pojawić a tu nic z czy może być problem ?

- źle ustawiona antena?
    - źle ustawiony konwerter?
    - odkształcona czasza?
    - uszkodzony konwerter?
    - uszkodzony dekoder?
    - zakłócenia zewnętrzne?
    markiszon napisał:
    na cyfrowym Polsacie 66% i jakość 83%
    markiszon napisał:
    Czasza 80cm

Jeżeli 66% to siła, to coś mało. Jaki kabel i jaka długość?

Wiem, że 66% sygnału to trochę mało, ale kabel dość wiekowy i jego większa część schowana pod elewacją, długości nie jestem w stanie podać, ale myślę że z 15 metrów może mieć, Przewód koloru białego.
  • Poziom 9  
    Spokojnie podam na tygodniu, na razie nie mam dostępu do sprzętu.
  • Poziom 19  
    Spróbuj jeszcze wykonać reset do ustawień fabrycznych w dekoderze.
  • Poziom 13  
    w moim przypadku był uszkodzony konwerter, reset do ustawień fabrycznych nic nie zdziałał i wątpię aby zadziałało to u Ciebie.
  • Poziom 9  
    Witam problem rozwiązany, wymiana przewodu na nowy poprawiła zdecydowanie siłę i jakość sygnału, kanały o których była mowa chodzą bez problemu. Kabel zakupiony w zwykłym markecie budowlanym, kolor przewodu biały. Dzięki wszystkim za pomoc. Proszę o zamknięcie tematu.