Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Ariston LSI 41 - nie startuje

robee 10 Mar 2018 16:26 309 5
  • #1 10 Mar 2018 16:26
    robee
    Poziom 11  

Witam,
    po włączeniu nie zapala się żadna dioda. Włączenie z przyciśniętym przyciskiem P powoduje czasami zapalenie pierwszej lewej diody na 2-3 sek. i gaśnie. Próba resetu czyli przytrzymanie 5 sek. nic nie zmienia. Grzałka sprawdzona ok. 30 Ohm, czujnik wody na dole sprawdzony, kondensator na płycie programatora 1uF jest w normie. Do płyty programatora dochodzi ok 90V, nie mam schematu ale to chyba za mało? Co jeszcze mogę sprawdzić?

0 5
  • #2 10 Mar 2018 16:45
    mieszaczwcz
    Poziom 25  

Ostatnio miałęm podobny problem z Aristonem okazało się że nie dochodzi woda.

0
  • #3 10 Mar 2018 17:08
    robee
    Poziom 11  

Woda dochodzi, jak zapaliła się dioda to naciskając P do momentu zapalenia się trzeciej diody zmywarka weszła chyba w jakiś tryb serwisowy. Pobrała wodę, zaczęła zmywać, otwiera się chyba dozownik z kostką, woda jest ciepła czyli grzałka działa. Robię to na chybił trafił, innych trybów nie znam. Po resecie nadal to samo, brak żadnej diody programu i nie startuje.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2018 17:20
    mieszaczwcz
    Poziom 25  

No tak stoi w jakimś trybie, wysyłam Ci na PW manuala , niestety w wersji DE , jak uda Ci się zrobić a wiem że dasz radę to daj cynk bo mnie to też ciekawi z racji przebywania takowej w rodzinie.:D

0
  • #5 17 Mar 2018 20:19
    robee
    Poziom 11  

Po włączeniu nie zapala się żadna z 4 led, po uruchomieniu jakiegoś trybu testowego zmywarka pobiera wodę, otwiera pojemnik z kapsułką, wypompowuje, ponownie pobiera wodę, pracuje pompa, grzeje i po jakimś czasie zatrzymuje się z pulsującymi Ledami 1 i 2. Sprawdzone: sonda NTC i połączenia, bezpiecznik ITR przewodzi, grzałka ok 30Ω i grzeje, napięcie na grzałce 235V, przy pracy testowej woda gorąca czyli raczej cały obwód grzałki sprawny. Przełącznik Aquastop sprawny, wymuszony wypompowuje wodę. Skończyły mi się pomysły, może to problem programatora?

0
  • #6 16 Kwi 2018 18:06
    robee
    Poziom 11  

Przyczyna zlokalizowana. Grzałka miała przebicie do masy, po wymianie wszystko wróciło do normy. W załączeniu paczka do tego modelu, zawiera zdjęcia modułu, schemat i kody błędów (moduł DIWA125, kod 60086). Temat zamykam. zmywarka A... LSI41.zip Download (286.45 kB)Punkty: 1 dla użytkownika

0