Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hormann Supramatic E sama się zamyka

Gaik1988 10 Mar 2018 17:56 1173 3
lampy.pl
 • #1
  Gaik1988
  Level 2  
  witam serdecznie
  Opisze problem ze swoim napędem Supramatic E
  po otwarciu bramy ,czy z pilota czy włącznika stacjonarnego ,brama otwiera się do końca. Po upływie 10-20 sekund lampa w mehcanizime zaczyna migać z 5-6 razy, po czym brama się sama zamyka , jedynym rozwiązaniem żeby ją zablokować trzeba albo przejść przez czujnik w drzwiach albo nacisnąć guzik otwierania/zamykania.
  Nie ma możliwości pozostawienia bramy na samej górze musi być lekko zamknięta wtedy można ją zablokować gdy tego nie zrobię zamknie się do końca, dzieje się to za każdym razem..
  pomoże ktoś ?
 • lampy.pl
 • lampy.pl
 • #3
  Gaik1988
  Level 2  
  dziekuje za odpowiedz a np jesteś kolego w jakiś prosty sposób opisac krok po kroku jak wykonać to programowanie żeby tego nie spartolić ? :)
  niby instrukcja jest ale jak to czytam to mało maślane :)
  na tą chwile nie moge wejsć w tryb programowania mam tylko menu od 0-7
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Na tą chwilę musisz ustawić typ bramy i uruchomić wstępne ustawienia siły i zakresu (rozdział 5 i rysunek 21)- zrobiłeś to (lub instalator) po montażu?. jak ukończysz te ustawienia (brama pojeździ 3 razy , na wyświetlaczu pojawi się 11 - naciskasz PRG - teraz powinieneś mięć dostęp do menu wyższych niż 10

  Przytrzymać przycisk PRG do czasu, aż na wyświetlaczy pokaże się 00. Strzałkami przejechać do pozycji 36, przytrzymać PRG aż zapali się kropka dziesiętna po liczbie 36. Potem odczekać minutę lub przejechać strzałkami na 00 i nacisnąć PRG - napęd wyjdzie z programowania.

  Jeśli nie idzie lub masz funkcje pod innymi pozycjami - zeskanuj i włóż tutaj lub w necie znajdź taką samą jak swoją instrukcję (my bazujemy na uniwersalnej a wersji tego Supramatica było od metra).