Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka ciśnienia oleju, Opel Corsa d

10 Mar 2018 19:23 2310 6
 • Poziom 8  
  Witam.
  Od niedawna jestem właścicielem Opla Corsy d 1.4, benzyna, z 2010 roku. Zauważyłem że kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika i nie jestem pewien czy to prawidłowy objaw. Proszę o ewentualną podpowiedź.
 • Poziom 42  
  W wielu nowszych autach kontrolka ciśnienia oleju czy ładowania akumulatora gaśnie przed uruchomieniem silnika i jest to normalny objaw, zaświecają się dopiero gdy system ulegnie awarii.
 • Poziom 8  
  Tak jest, tylko że dzisiaj sprawdzałem ciśnienie oleju manometrem, więc czujnik miałem wymontowany, czyli kontrolka powinna się zapalić, a tu nic. Więc uważam że jest coś nie tak i nie jestem przekonany czy ma gasnąć przed uruchomieniem. Chciałbym żeby się wypowiedział ktoś, kto ma Corsę po 2009 roku.
 • Poziom 30  
  Ta... to jest najlepsze w nowszych autach, kontrolka ciśnienia zapala się jak silnik staje zatarty a kontrolka ładowania zapala się jak silnik staje z braku prądu...
 • Poziom 42  
  artwiol5 napisał:
  czyli kontrolka powinna się zapalić, a tu nic.

  Zapali się jak zewrzesz kabel czujnika do masy, minus tego jest taki, że jak zabraknie ciśnienia oleju i jednocześnie uszkodzi się przewód czujnika to nic Cię o tym fakcie nie poinformuje.

  Dodano po 2 [minuty]:

  artwiol5 napisał:
  Chciałbym żeby się wypowiedział ktoś, kto ma Corsę po 2009 roku.

  Napisz na forum fanatyków tego wynalazku :D Prawda jest taka, że najwięcej o autach wiedzą mechanicy co przy nich pracują a nie właściciele, przykład zerowej wiedzy masz na sobie samym :D
 • Poziom 8  
  Zamknąłem obwód i nie świeci kontrolka (świeci tylko kilka sekund po przekręceniu zapłonu)chyba że w obwodzie jest jeszcze jeden czujnik ????? Dwa czujniki ciśnienia w corsie nie chce mi sie wierzyć.
 • Poziom 30  
  Ale sprawdzasz to na pracującym silniku?