Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring posesji na 4 lub 8 kamer

jacula6 29 Mar 2018 22:02 1386 40
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet
    jacula6 napisał:
    przez przeglądarkę internetową po wpisaniu 192.168.1.64;8000 bo rejestrator to chyba jest już z konfigurowany ?

Przez przeglądarkę to raczej port 80. 8000 to będzie RTSP do np. iVMS.
  • Switche POE
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Napisałeś, że rejestrator ma adres statyczny("z ręki
    "). Zrób to od początku. Podepnij rejestrator do routera, niech pobierze adres IP automatycznie. Jak już go pobierze to ustaw ten sam adres na stałe - tak, żeby po restarcie znowu go miał. Wystarczy samo wpisanie adresu do przeglądarki. Ewentualnie dopisanie np 192.168.1.100:80 lub 8000 - wszystko zależy jakie porty masz ustawione w rejestratorze.
  • Switche POE
    jacula6
    Poziom 11  
    no ale rejestrator ma wpisane już ip 192.168.1.64 czy do podpięcie do routera mam coś zrobić z tym ip w rejestratorze ? aby router mu przydzielił nowe .
    dawidedziu
    Czytaj ze zrozumieniem... Napisałem Ci w poprzednim poście.
  • Pomocny post
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet
    Znacznie wyżej pisałem jak ustawić mu statyczne IP :D
    jacula6
    Poziom 11  
    Proszę o pomoc o konfiguracji tej chmury u mnie ? krok po kroku jak dla laika ? neostrada i router TD W8970 V3 i REJESTRATOR TurboHD HIKVISION DS-7208HQHI-K1 H.265
    Chris_W
    Poziom 37  
    jacula6 napisał:
    Proszę o pomoc o konfiguracji tej chmury u mnie ?

Gdzieś tam w opcjach rejestratora musisz zaznaczyć P2P. Potem uruchomić dedykowaną aplikację w smartfonie. Potem w tej aplikacji wpisać kod seryjny rejestratora, albo zrobić zdjęcie z aplikacji kodu kreskowego (QR-code) nalepionego na obudowie lub gdzieś dostępnego w menu rejestratora (jest wyświetlany na ekranie), wcisnąć połącz, potem wpisać login i hasło i powinien być obraz.
    Działa to tak, że rejestrator po aktywacji P2P łączy się ze stroną producenta i tam zapisuje swoje ustawienia (nr seryjny, IP i inne rzeczy). Jak uruchamiasz aplikację to aplikacja po numerze seryjnym odnajduje ustawienia rejestratora na chmurze, odnajduje IP i wie gdzie łączyć. A potem już klasycznie wyświetlanie itd.
    mikan4
    Poziom 26  
    @jacula6 nie jest skonfigurowany, to są fabryczne ustawienia....
    jacula6
    Poziom 11  
    Udało mi się z konfigurować podgląd lokalnie za pomocą przeglądarki i programu IVMS 4200 . Teraz jakby mi ktoś napisał ja włączyć nagrywanie na twardy dysk , a tylko z detekcji ruchu ? mam mały dysk 1TB jak to mi się uda do zostanie ustawić podgląd zdalny ,chodzi mi np. podgląd z laptopa z pracy i z tel. ale z innej sieci od siostry ?
    dawidedziu
    Menu główne, bodajże nagrywanie, wybierasz daną kamerę, zaznaczasz ptaszka przy tej kamerze, pod spodem masz dni tygodnia i godziny, klikasz na detekcję ruchu i zaznaczasz na tej osi czasu wszystkie pola tak, aby zaznaczone były na zielono, zatwierdzasz. Następnie te nagrania w zakladce "odtwarzanie" będą zaznaczone w kalendarzu na chyba czerwono. Ustaw jeszcze w parametrach nagrywania najwyższą rozdzielczość jak i jakość, ilość klatek od 8 w górę.
    jacula6
    Poziom 11  
    Nie ma tutaj w menu nagrywania tak jak piszesz ? mam zdarzenia kamery czy o tym piszesz ?
    Moderowany przez suworow:

Zajrzy kolega do instrukcji.
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.