Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring posesji na 4 lub 8 kamer

10 Mar 2018 21:14 1407 40
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich instalatorów jak hobbistów tego tematu opiszę co chciałbym zrobić
    Monitoring posesji na 4 lub 8 kamer jaki zestaw byście mi polecili ?
    Mam już od 2012roku założony przez siebie zestaw taki Aper xm 3004 i 2 kamerki ZDN 705SV i trzecia to samsung a 4 jeszcze z innej mańki, jakaś kopułkowa wszystko to starocie . Internet mam z NEO a więc zmienne mam Ip,router TP-Linka w sumie to mam dwa bo duży dom ponad 300m kw i zasięg był słaby wifi .
    Zależy mi na poglądzie posesji z różnych miejsc polski gdy wyjeżdzam i wiem że istnieje takie połączenie to jakaś chmura ? ale ja nie wiem o co kaman ? tylko wiem że mogę mieć zmienne ip a podgląd online będzie działał.
    Myślę że rejestrator HDCVI Dahua DHI-HCVR4104HS-S3 był dał radę.ma tą chmurę ?ale jakie kamery do niego ? a cały osprzęt mam bo cały czas monitoruję Apere -m
    1.kamera ma pilnować wjazd do domu około 30 metrów i szeroki na 4m i zaraz mam drzwi garażowe które są przy tym wjezdzie i do 10 metrów widzieć nr rej.pojazdów i twarze osób ? hm fajnie by to było widzieć ?
    2 kamera wejścia od piwnicy około 5 schodów w dół
    3 kamera kurnik i bramkę do lasu około 20 m od domu
    Resztę kamer kiedyś bym dokładał sam powoli według uznania .
    Chciałbym wydać na rejestrator i 2 kamery około 1500 zł
    Tu gdzie kamery by były to mam zamontowane naświetlacze ledowe na czujki ale ogólnie są to miejsca ciemne.
    Ale czekam na wasze propozycję jak to widzicie ?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista Sieci, Internet
    jacula6 napisał:
    Internet mam z NEO a więc zmienne mam ip

Bez znaczenia. Wystarczy skonfigurować DDNS by przypisać zmienne IP do statycznej domeny.

jacula6 napisał:
    wiem że istnieje takie połączenie to jakaś chmura ? ale ja nie wiem o co kaman ? tylko wiem że mogę mieć zmienne ip a podgląd online będzie działał.

Chmura ma znaczenie głównie jeśli nie masz publicznego IP, a w Neostradzie masz publiczne IP na swoim routerze, więc nie ma tego problemu. Patrz wyżej na mój post.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 11  
    Wcześniej miałem założone konto darmowe na DYNDS i miałem podgląd online z kamer z innego miejsca ale jak wiemy nie ma już darmowego ddns i jest lipa.
    Czy mógłbyś mi to bardziej wytłumaczyć jak mam to skonfigurować DDNS by przypisać zmienne IP do statycznej domen ?
    A czy ten rejestrator który podałem wyżej jest lepszy od mojego starego Aperka ? i nada się u mnie
    DynDNS to nie jedyny dostawca DDNS. Ja używam No-IP, darmowe trzeba co miesiąc potwierdzić w mailu.
    https://www.youtube.com/watch?v=1_aISlMQeSc
    Jaki masz router? Konkretnie model. Ale TP-Link to pewnie tylko DynDNS i NO-IP. Ale rejestratory przeważnie mają swój DDNS.
    Edit:ten rejestrator ma zarówno chmurę jak i DDNS.

Ten twój rejestrator też ma jakiś DDNS.
  • Poziom 11  
    Mam obecnie 3 routery połączone ze sobą kablem
    1.TD W8970 V3 główny
    2.TD W8910G V2 ten ma wył. DHCP Server działa jako WIFI
    3. DSL-G624T ten ma też wył. DHCP Server działa jako WIFI wszystkie mają różne IP które im zmieniłem
    Tak jak myślałem, dynDNS albo NO-IP. Ale rejestrator ma swój DDNS, który zapewne jest zupełnie darmowy i bez ograniczeń.
  • Poziom 11  
    makosuu napisał:
    Tak jak myślałem, dynDNS albo NO-IP. Ale rejestrator ma swój DDNS, który zapewne jest zupełnie darmowy i bez ograniczeń.

piszesz tu o którym rejestratorze ? który to ma ?
    Wg. specyfikacji w internetach to oba wymienione (Dahua, Aper) mają DDNS.
  • Poziom 11  
    Zakupiłem taki rejestrator
    REJESTRATOR TurboHD HIKVISION DS-7208HQHI-K1 H.265 i chciałbym go skonfigurować do podglądu z każdego miejsca w polsce abym miał podgląd online.Mam neostrade do 10 mbs i router Tplink TD W8970 V3
    Czy możecie mi powiedzieć jak to mam zrobić ? neostrada czyli mam zmienne IP
    Ten rejetrator ma chmurę więc nie trzeba nic za bardzo kofnigurować, jest to łatwe w konfiguracji, warto jednak przekierować porty. Niżej masz instrukcję przekierowania, chyba dobrą :)

Wejdź w DHCP > Clients list i skopiuj adres MAC rejestratora stamtąd i zapamiętaj jakie ma IP.
    Teraz Adress reservation > add new i w MAC adress wklej MAC rejestratora (jeśli pomiędzy kolejnymi znakami masz - (myślnik) i nie wchodzi to zmień na : (dwukropek))a w IP wpisz jego IP, ustaw status na enabled. Dalej Forwarding >virtual server > add new i tu interface to raczej nie będzie wyboru, po prostu WAN, service port np. 8844, IP adress to adres rejestratora internal port to 80, protocol ALL, status ENABLED, common service port HTTP. Podobnie zrób dla portów lokalnych jeszcze 8000 i 554

Musisz skonfigurować jeszcze DDNS, ten rejetrator ma swój DDNS
  • Poziom 11  
    ok
    A czy te porty które mi napisałeś to faktycznie mam takie wpisać ?
    napisałeś tak>
    service port np. 8844, IP adress to adres rejestratora internal port to 80, protocol ALL, status ENABLED, common service port HTTP. Podobnie zrób dla portów lokalnych jeszcze 8000 i 554
    czy mam je wpisać ?

A napisz mi dokładnie jak to mam też to zrobić ?

>Podobnie zrób dla portów lokalnych jeszcze 8000 i 554 >
    Jakiś port zewnętrzny (service port), dowolny np. 3000 na local port 8000, i analogicznie ten drugi. Później wpisujesz w przeglądarkę <domenaddns>:8844 i powinno być.

Dodano po 4 [minuty]:

Albo inaczej, widzę że rejestrator wspiera UPnP, włącz w rejestratorze UPnP i w routerze też (Forwarding > UPnPma być enabled) i samo się powinno przekierować jak trzeba.
  • Poziom 11  
    czyli mam nic nie konfigurować w routerze ? tylko mam to po włączać ?
    Tak. I zwróć uwagę na chmurę o której ci wspomniałem, masz na telefon wtedy wygodną apkę Hik connect :)
  • Poziom 11  
    No właśnie nie wiem co to jest ta chmura ? do czego ona służy ?
    a czy w końcu muszę zakładać to konto DDNS ? czy nie ? dałbyś mi radę napisać w podpunktach co w końću ma zrobić czy przekierować te porty ? czy tylko po włączać te UPnp ? napisz proszę po kolei co mam skonfigurować w routerze i w rejestratorze w podpunktach
    Dobrze, inaczej. Znasz IP rejestratora? To wpisz mu je statycznie w routerze jak napisałem wyżej. Później wpisz je w przeglądarkę i powinna się otworzyć strona. Jak tak się stało to przekieruj 8833 na 80 i IP rejestratora jak wyżej i tyle póki co. Na spokojnie i bez nerwów :)

jacula6 napisał:
    No właśnie nie wiem co to jest ta chmura ? do czego ona służy ?

Do podglądu bez przekierowania portów. Jest to fajna sprawa jeśli chodzi o dedykowaną apkę na telefon. Konfiguracja jest przeważnie bardzo prosta, polega na powiązaniu rejestratora z kontem HIK. Gdzieś w menu rejestratora coś powinno o tym być, ja nie znam tego rejestratora.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Wpisz sobie na YouTube "orange konfiguracja rejestratora". Więcej ogarniesz z tych filmików.
  • Poziom 11  
    1. to muszę wykonać tak ?
    Wejdź w DHCP > Clients list i skopiuj adres MAC rejestratora stamtąd i zapamiętaj jakie ma IP.
    Teraz Adress reservation > add new i w MAC adress wklej MAC rejestratora (jeśli pomiędzy kolejnymi znakami masz - (myślnik) i nie wchodzi to zmień na : (dwukropek))a w IP wpisz jego IP, ustaw status na enabled. Dalej Forwarding >virtual server > add new i tu interface to raczej nie będzie wyboru, po prostu WAN, service port np. 8844, IP adress to adres rejestratora internal port to 80, protocol ALL, status ENABLED, common service port HTTP.
    2.teraz mam założyć konto DDNS np. NOIPcom i wpisać je w sam router tylko do rejestratora już nie muszę tak ?
    CZ y jeszcze coś mam zrobić ?
    Tak, zasadniczo to tak. Powinno już działać.
  • Poziom 11  
    czemu zasadniczo powinno już działać ? czy jeszcze coś byś mi sugerował aby zrobił ?
    W menu rejestratora masz DDNS i on jest darmowy i bez ograniczeń, nie trzeba go co miesiąc potwierdzać, więc chyba lepiej użyć jego. Reszta ok.
  • Poziom 11  
    To jaki mam założyć DDNS ? najlepszy to jaki?
    Najlepszy jest ten od rejestratora bo jest zupełnie darmowy. NO-IP musisz co miesiąc potwierdzić w mejlu.
  • Poziom 11  
    Czyli ten z rejestratora .hik-connect ddns ? a czy ten ddns z hikconnect to jest tzw, chmura?
    DDNS od Hik to nie chmura, to są oddzielne opcje. Po prostu DDNS Hik to to samo co NO-IP a chmura Hik-connect to chmura.
  • Poziom 11  
    Czy możesz mi napisać jak z konfigurować rejestrator ,abym miał lokalnie podgląd kamer w domu przez laptopa ?
    Mój rejestrator ma ustawione statyczne IP 192.168.1.65 i porty 80 i 8000
    IVMS 4200 Client taki mam programik do laptopa ale kompletnie nie wiem jak go odpalić abym miał podgląd na nim do kamerek ?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Co tu dużo pisać.

Link
  • Poziom 11  
    No to nie wiem dlaczego ale ja dostałem do rejestratora płytkę z tym programem ale jest tylko w j. angielskim ? nie widzę innego języka ?
    W internetach znajdziesz pewnie po naszemu. Zresztą potrzebne to ci aż tak bardzo?
  • Poziom 11  
    Pobieram po polsku właśnie nie wiem co i gdzie wpisać w router abym miał podgląd np. przez przeglądarkę internetową po wpisaniu 192.168.1.64;8000 bo rejestrator to chyba jest już z konfigurowany ?