Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje zasilacza 24-30V max 4A do modułu zasilacza 75W

10 Mar 2018 22:13 651 15
  • Uczeń
    Witam. Chce zrobić sobie zasilacz do modułu zasilacza na układzie xl4015. Zasilacz ma być na wejściu zasilany napięciem 230V~. Na wyjściu zasilacza napięcie max 30V i prąd max 4A.
    Zasilacza będę wykorzystywał do moich projektów na płytce stykowej.

Zdjęcie modułu (w załączniku)

Opis modułu (skopiowany z allegro):

Moduł przetwornicy XL4015 DC-DC Step Down wyposażona w wyświetlacz LED i wyjście USB

Zastosowanie i funkcje :
    - LED driver
    - ładowarka baterii Li-Ion
    - woltomierz 0 - 40V ( pamietaj aby napięcie zasilania było min 4,5V )
    - przetwornica impulsowa obniżająca napięcie doskonale nadaje się w przypadkach np.:
    12V do 3.3V, 12V do 5V, 24V do 5V, 24V do 12V, 36V do 24V

Dane techniczne :
    -napięcie wejściowe 4 - 36V
    -napięcie wyjściowe 1,25 - 32V
    -prąd 4,5A (max 5A)
    -moc max 75W
    -temperatura pracy -40 +85 stopni
    -sprawność 96% (max)
    -częstotliwość 180 kHz
    -zabezpieczenie zwarciowe ( limit 8A )
    -zabezpieczenie termiczne
    -brak zabezpieczenia przed odwrotnym podłączeniem

Wyświetlacz LED -pomiar napięcia, prądu i mocy
    Płynna regulacja napięcia wyjściowego potencjometrem

Sygnalizacja pomiaru napięcia wejściowego dioda LED IN
    Sygnalizacja pomiaru napięcia wyjściowego dioda LED OUT

Możliwość wyłączenia woltomierza lewym przyciskiem
    Możliwość przełączenia pomiaru prawym przyciskiem
    1 - pomiar napięcia wejściowego
    2 - pomiar napięcia wyjściowego
    3 - pomiar prądu wyjściowego
    4 - pomiar mocy wyjściowej
    5 - naprzemienne wyświetlanie wszystkich pomiarów

wymiary modułu 60 x 38 x 14 mm

UWAGA
    Przed podłączeniem urządzenia do gniazda USB koniecznie należy ustawić napięcie wyjściowe 5V
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 17  
    I co w związku z tym?
  • Poziom 29  
    Kolego autorze przedstawiłeś swój zamiar nie stawiając przy tym żadnego pytania. Jeżeli chciałeś się pochwalić pomysłem, to już to zrobiłeś. Jeżeli potrzebujesz pomocy to zadaj konkretne pytanie np. " CO JESZCZE BĘDĘ POTRZEBOWAŁ " ?. Wtedy pojawią się propozycje transformatorów sieciowych itp.
  • Uczeń
    Radiokiller napisał:
    Kolego autorze przedstawiłeś swój zamiar nie stawiając przy tym żadnego pytania. Jeżeli chciałeś się pochwalić pomysłem, to już to zrobiłeś. Jeżeli potrzebujesz pomocy to zadaj konkretne pytanie np. " CO JESZCZE BĘDĘ POTRZEBOWAŁ " ?. Wtedy pojawią się propozycje transformatorów sieciowych itp.

Przecież napisałem chce zrobić zasilacz do tego modułu zasilacza.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 29  
    bartosz.tarnowski napisał:
    I co w związku z tym?

A te wątpliwości to myślisz, że skąd?
  • Poziom 41  
    mateusz2015_5102 napisał:
    No jaki w tym problem, transformator np. 100W, 18V/5A AC + mostek Gretza + kondensator elektrolityczny np. 4700µF/40V i gotowe.
  • Uczeń
    gumisie napisał:
    No jaki w tym problem, transformator np. 100W, 18V/5A AC + mostek Gretza + kondensator elektrolityczny np. 4700µF/40V i gotowe.

Ale mi chodzi o zbudowanie zasilacza podobnego do atx. Bez transformatora tylko na tych układach scalonych zamontowanych do radiatora.
  • Poziom 29  
    ATXa sobie rozkręć i zobacz ile tam jest transformatorów.
  • Poziom 41  
    Ale mi chodzi o zbudowanie zasilacza podobnego do atx
    Inaczej mówiąc zasilacz impulsowy ?, ale w nich są również stosowane transformatory a budowa tego typu zasilacza wbrew pozorom nie jest łatwa.
  • Uczeń
    gumisie napisał:
    Ale mi chodzi o zbudowanie zasilacza podobnego do atx
    Inaczej mówiąc zasilacz impulsowy ?, ale w nich są również stosowane transformatory a budowa tego typu zasilacza wbrew pozorom nie jest łatwa.

A płyte mam tego zasilacza atx.
  • Poziom 29  
    Nie łatwiej będzie przerobić ATXa na zasilacz warsztatowy ? U mnie takie rozwiązanie się sprawdza.
  • Poziom 42  
    gumisie napisał:
    Ale mi chodzi o zbudowanie zasilacza podobnego do atx. Bez transformatora tylko na tych układach scalonych zamontowanych do radiatora.

To nie są układy scalone. Nie obraź się ale przy Twoim poziomie wiedzy budowa zasilacza impulsowego to jak próba lotu w kosmos, podobne szanse powodzenia. Powiem więcej, na Twoim miejscu nie bawiłbym się wogóle napięciem sieciowym. Można kupić gotowy zasilacz.
  • Poziom 41  
    @kortyleski, to co zacytowałeś #12 nie jest mojego autorstwa, sądzę że to napisałeś przypadkowo, warto było by poprawić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    kortyleski napisał:
    To nie są układy scalone. Nie obraź się ale przy Twoim poziomie wiedzy budowa zasilacza impulsowego to jak próba lotu w kosmos, podobne szanse powodzenia. Powiem więcej, na Twoim miejscu nie bawiłbym się wogóle napięciem sieciowym. Można kupić gotowy zasilacz.
  • Uczeń
    A zasilacz z jakiegoś laptopa byłby dobry?
  • Poziom 29  
    Spojrzałem na mój zasilacz i jest tam napisane 19,5 V i 4,62 A jeżeli Cię interesuje.