Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer P1287 - Wentylator potrzebny part number

barnio 11 Mar 2018 01:59 444 10
  • #1 11 Mar 2018 01:59
    barnio
    Poziom 10  

Witam
    Może ktoś podzielić się serwisowa do tego projektora lub spisać z niej part number wentylatora. W internecie są jego dwa zdjęcia, jeden standardowy komputerowy, drugi taki z duktem jak stosuje się często w laptopach. Chciałbym zamówić zapasowy i wolałbym być pewny oznaczenia.

0 10
  • #2 12 Mar 2018 19:12
    BelethBeny
    Poziom 10  

Witam

Rozumiem że nie ma możliwości rozbiórki projektora ? ( Gwarancja)

Jeszcze dochodzi pytanie, który wentylator, podejrzewam w takim projektorze co najmniej 3 szt - Przy lampie oraz na boku/bokach.

SM powinienem mieć na dniach.

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Mar 2018 21:46
    barnio
    Poziom 10  

Witam
    Możliwość rozbioru jest, projektor jest po gwarancji. Niemniej nie chciałbym tego robić "na próżno" bo projektor jest właściwie w ciągłym użytku. Wolałbym go zdjąć z uchwytu, wymienić ten felerny wentylator i go z powrotem założyć za jednym przebiegiem.

Generalnie chłodzenie działa, ale wentylator zamiast szumu generuje taki denerwujący dźwięk podobny do przydźwięku elektrycznego. Nie wiem, czy ten projektor tak po prostu nie ma, niemniej jak nie zaryzykuje to nie będę wiedział ;-)

0
  • #4 12 Mar 2018 21:56
    BelethBeny
    Poziom 10  

Czy to jest mniej więcej coś takiego ?

Link

0
  • #6 13 Mar 2018 02:47
    BelethBeny
    Poziom 10  

Jak dla mnie chłodzenie lampy, tzw przedni wentylator, jednak takie to trochę wróżenie z fusów.

Kwestia otwarcia i sprawdzenia projektora nie powinna stanowić problemu.

Dobra rady aby przed otwarciem w trakcie itp robi sobie zdj. pomagają ;-)

Pracuję w serwisie projektorów i sam prowadzę swój własny, jeżeli byłby Pan zainteresowany pomocą zapraszam na PW

0
  • #7 14 Mar 2018 03:04
    sowa_46
    Poziom 18  

"Jak dla mnie chłodzenie lampy"
    A niby na jakiej podstawie tak twierdzisz, są jakieś kody błędu?

"Dobra rady aby przed otwarciem w trakcie itp robi sobie zdj. pomagają "
    Projektor to nie jest zbyt skomplikowane urządzenie i fotki są zbędne, chyba że rozbiera go humanista bez wyobraźni.

0
  • #8 14 Mar 2018 17:49
    BelethBeny
    Poziom 10  

W wielu projektorach nie ma kodu błędów na wentylatory :-) stara,m się w jakiś sposób doradzić pomóc więc nie wiem po co to negowanie komentarza ?

Osoba która nigdy nie rozbierała/rozebrała żadnego projektora w cale nie musi o tym wiedzieć .... a zdj. zawsze się przydają .

0
  • #9 17 Mar 2018 21:07
    tomi26
    Poziom 10  

@barnio napisz proszę gdy się już z tym uporasz. Mam identyczny problem, tyle że w innym modelu Acer'a. U mnie Lampa ma wyświecone około 3tyś godzin i zastanawiam się czy to czasem nie jej wina, że jest taki dźwięk podczas pracy projektora?

Po włączeniu projektora i zanim się lampa rozgrzeje tego dźwięku nie ma, dopiero gdy lampa zaczyna świecić.

0
  • #10 18 Mar 2018 15:59
    barnio
    Poziom 10  

Witam
    Panowie, pytanie było o part number wentylatora, bo google wskazują w tym projektorze dwa zupełnie różnie wyglądające wentylatory. Ew. mogę zamówic oby dwa, ale chciałbym mieć pewność, że zamawiam prawidłowe do tego typu.
    Ew. prośba o jakiś link do jego serwisówki. To czy dam radę wymienić nie było elementem pytania, jakbym nie dał to bym nie pytał :-)

U mnie on taki odgłos wydawał od nowości, niestety żonie z czasem zaczyna on coraz bardziej przeszkadzać, więc chciałem podjąć próbę ulżenia jej codziennego życia, zwłaszcza, że pracuje z jego dźwiękiem kilka godzin dziennie.

0
  • #11 18 Mar 2018 20:37
    cyryl85
    Poziom 15  

Rozbierz projektor i spisz dane z naklejki wentylatora, zajmie Ci to 10min, to nie chirurgia serca, żeby podchodzić do tego jak do jeża.

Obejrzałem film, to może być równie dobrze awaria koła kolorów.

0