Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig CUC6310 T63-640 problem z dżwiękiem

17 Sie 2005 18:11 1427 4

• Poziom 17  
    Witam
    Mam ciekawy problem z w/w TV.Odbiornik miał przestawioną grafikę co uniemożliwiało możliwość normalnego odbioru.Po wejściu w tryb serwisowy i ustawieniu, obraz powrócił do normy ale napotkałem problem w postaci przerw dżwięku co kilka sekund.Żeby było ciekawiej podczas każdej przerwy (chwilowym wyciszeniu) po powrocie głosu, stan głośności obniża się o kawałek.Nie ma możliwości sterowania dżwiękiem (regulacja osd) podczas zaniku.
    Nie jest to żadna wada przycisków na przednim panelu.Podejrzewam uwalony procesor,ale może ktoś z kolegów ma doświadczenie w tego typu usterkach i wyprowadzi mnie z błędu?
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam.Nie chciałbym cie wprowadzać w błąd ale w pwnych grundigach były problemy z głosem i polegało to na tym,iż można było np.robić cizsej a za tym szło OSD a gdy znów zgłaśniało się to było brak głosu ale OSD pokazywało się prawidłowo.W tych przypadkach uszk.były styki pomocnicze wyłacznika sieciowego,który należąło wymienić.Mierzenie nic nie dawało jego i wprowazał on w bład.wymiana pomogła.o ile byłem pomocny to ie cieszę.pozdr.

• Poziom 17  
    Niestety to nie to,problem nadal występuje :(
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Miałem na podobna usterke uszkodzony procesor, uszkodził się w czsie czyszczenia ekranu a tv był włączony

• Poziom 17  
    Michał99 napisał:
    Miałem na podobna usterke uszkodzony procesor, uszkodził się w czsie czyszczenia ekranu a tv był włączony

Na prośbę moderatora kończę temat.
    Okazał się uszkodzony procesor.Diagnoza kolegi Michał99 okazała się trafna.
    Temat uweażam za zamknięty.
    Pozdrawiam