Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD - CD/DVD nie działa, nie wykrywa

BarakusPiEl 11 Mar 2018 13:32 642 37
  • #1 11 Mar 2018 13:32
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

Witam, niedawno dostałem odtwarzacz cd na usb (Plug and Play). Podłączyłem do komputera i nie działa, tzn nie wykrywa mi płyty. Sam odtwarzacz otwiera się, bierze płytę ale jej nie odtworzy. Co może być przyczyną? Myślałem że porty usb mam zepsute, po zmianie na inne ten sam efekt.[/quote]

0 29
  • #3 11 Mar 2018 13:39
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Witam. Ten odtwarzacz był sprawdzany na innym sprzęcie? Może jest laser uszkodzony i nie czyta płyt?

Sprawdzałem na laptopie, wykrył ale nie mam pojęcia co się tam stało. Na płycie są piosenki głównie 3-4 min, gdy w laptopie odtworzyłem byłą tylko 1 7 min a za drugim razem były 2 po 13 min. Obecnie mam podpięty odtwarzacz pod komputer i chyba go nawet nie wykrywa bo nie widzę go w moim komputerze.

Edit:
    Teraz testowałem to na laptopie nie wykrywa i nie chce się otworzyć. Na komputerze otworzy się weźmie płytę chwilę ją obróci co słychać i cisza nie widać odtwarzacza w moim komputerze.

0
  • #7 11 Mar 2018 14:39
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    No i widzisz że coś jest nie tak ze sterownikiem systemu plików WPD?

Tzn? Jakie sterowniki? Co mam zrobić?

0
  • #9 11 Mar 2018 14:53
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Kliknij na ten żółty trójkącik z wykrzyknikiem i niech poszuka sterownika lub zobacz jaki masz błąd?

Ok, ja je spróbuję zaktualizować, jeżeli coś się pojawi dam znać.

Mam teraz tak (3) i nadal nie mogę odtworzyć płyty.
    Pojawił mi się dysk wyminny D (4)
    Po próbie włączenia dysku D pojawia się (5)

0
  • #11 17 Mar 2018 09:18
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Ten napęd jest sprawny w tym odtwarzaczu? Czyta płyty na innych laptopach i komputerach?

Tak jak pisałem na laptopie odtworzyłem płytę z piosenkami, otworzył je ale nic nie było słychać utwór który ma trwać ~4 min trwał ~15 bez dźwięku. Na komputerze już widzi napęd wkładam płytę i nic się nie dzieje.

0
  • #13 17 Mar 2018 09:40
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Jaką płytę wkładasz do napędu i w jakim formacie jest zapisana?

Jest to zwykła płyta z piosenkami bodajże z empiku, format nie wiem na opakowaniu nie jest napisane.

0
  • #15 17 Mar 2018 09:56
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    To format FLAC jest obecnie obsługiwany przez większość oprogramowania służącego do edycji i odtwarzania dźwięku (czasami wymagana jest odpowiednia wtyczka).

Wkładam tą płytę do napędu i pasek w moim komputerze ten u góry zielony dochodzi do prawie końca i dalej nic się nie dzieje.

0
  • #17 17 Mar 2018 10:22
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Jaki masz system win 10?

win 7

0
  • #19 17 Mar 2018 10:33
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Media Player Classic nie odczytuje ci formatu z płyty cd?

Nie rozumiem pytania, mam tylko tak: Windows Media Player oraz VLC.

0
  • #21 17 Mar 2018 10:37
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    OK może być Windows Media Player nie widzi tej płyty z tego napędu CD?

Jak widać na tamtym ss ładuję się i ładuje więc nie wiem w czym jest problem, może faktycznie jej nie widzieć

0
  • #23 17 Mar 2018 10:42
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    A ty masz komputer stacjonarny czy laptop bez napędu?

Komputer z którego korzystam mam bez napędu i jest to stacjonarny.

Załadowało mi się formatowanie dysku D (czyli chyba tego nośnika) i teraz pytanie czy formatować go, czy płyta się uszkodzi?

0
  • #25 17 Mar 2018 10:53
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    A płyta jest CD zabezpieczona przed zapisem? To nic jej nie zrobi żadne formatowanie a wydaje mi się ze źle wykrył ten napęd win 7.A czemu nie kupisz sobie napędu do tej stacjonarki przecież teraz taki nowy napęd CD/DVD z możliwością nagrywania grosze kosztuje?

Ja mam nawet 2 napędy ale po prostu nie mogę ich już podpiąć pod komputer. Jedyna opcja jest napęd na USB. Więc co mam teraz zrobić?

0
  • #29 17 Mar 2018 12:34
    BarakusPiEl
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Jakaś podejrzana ta nagrywarka kto to produkuje jest oznaczenie jej .Nigdy nie kupuje takich rzeczy jak już kupuje to firmowe markowe combo nagrywarki CD/DVD wychodzi na to że system źle ją rozpoznaje? Nie dostałeś sterowników do niej?

Nie, wszystko co było w pudełku to nagrywarka i kable oraz paragon. Sterowniki wyżej pisałeś aby pobrać je z internetu.

0