Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Uszkodzone klucze rejestru Win7

11 Mar 2018 14:11 7875 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam zainstalowany Win7

Avast Pro Antivirus podczas skanowania mojego komputera sygnalizuje mi
    1.Uszkodzone elementy rejestru 681 issues (problemów)
    2.Zbędne pliki 5,67 GB
    3.Problemy ze sprawnością komputera 1 problem
    4.Programy spowalniające komputer. 9 programów w tym pokazany jest poziom spowolnienia.
    Najbardziej spowalniają wg Avast
    a) Digital TV Tuner device registracjon application 80% (paska na wykresie spowalniania).
    b) Windows media center store update manager 35%
    c) Sidebar 35%
    d) Steam 25%
    e) Java 8 Update 151(64-bit)
    Jak usunąć lub wyłączyć te programy (nie dotyczy Steam).
    Czy tez informacje Firmy antyvirusa nie usiłują tymi wiadomościami naciągnąć klienta na kupno następnego ich wyrobu tz. Avast Professional Antivirus.Tak jak ich uwaga :" Twój rejestr może być widoczny dla innych.Wyłącz dostęp sieciowy do rejestru systemu Windows,aby zapobiec możliwości podglądania rejestru".Zawsze po skanowaniu ukazuje się ich oferta tego antyvirusa.Avast Pro miał jużte wszystkie problemy rozwiązywać.
    Mam pytanie : Czy te uszkodzone elementy rejestru nalezy usunąć.Jeżeli tak to co usunąć w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Lavasot\
    jest tam plik o nazwie ab](Domyślna) Typ REG_SZ Dane: (wartość nie ustalona)
    Czy plik " ab]" , czy tez folder " Lavasot " ?
    Bo w kluczach zakończonych np ......\Temp\KiesTemporary\wlanapi.dll
    myślę,że trzeba usunąć plik " wlanapi.dll " , który jest w kluczu po prawej stronie.
    Ponieważ, nie chciałbym sobie narobić bałaganu proszę doświadczonego informatyka o podpowiedź.
    Jeszcze jedno pytanie Jak Wyłączyć dostęp sieciowy do rejestru systemu Windows,aby zapobiec możliwości podglądania rejestru.
    Z góry dziękuję za cenne podpowiedzi. Czesław
  • Poziom 43  
    Witam. Tego Avasta to od razu usuń zanim ci większych problemów nie zrobi. Np. Zawirusuje komputer a wtedy trzeba zmienić forum. A uszkodzone elementy rejestru trzeba naprawić lub usunąć jeśli są pozostałości po usuniętych programach. Proponuje zainstalować program do czyszczenia rejestru np. CCleaner. https://www.ccleaner.com/
  • Poziom 9  
    Piterrr
    Dzięki bardzo za odpowiedź,ale proszę też o resztę.Programy spowalniające to też wymysł Avastu?
    Digital TV Tuner device registracjon application takiego czegoś nie mam w komputerze.
    Jak wyłączyć np. Windows media center?Mam go, ale nie włączam.to co usunąć w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Lavasot\
    jest tam plik o nazwie ab](Domyślna) Typ REG_SZ Dane: (wartość nie ustalona)
    Czy plik " ab]" , czy tez folder " Lavasot " ?
    Chyba to usunął CCleaner Professional, ale na przyszłość dobrze wiedzieć? Oraz jak wyłączyć dostęp sieciowy do rejestru systemu Windows,aby zapobiec możliwości podglądania rejestru.
    Jak widzisz nie znam się na informatyce.Jak chodziłem do szkoły to nie było znane słowo "komputer" , a o obrabiarkach sterowanych kartami perforowanymi to dopiero rozważało się na kółkach zainteresowań dla studentów Politechniki.
    I jeszcze jedno , to jaki antywirus? Może wcale? Microsoft ciągle śle aktualizacje z masą bieżących zabezpieczeń. Pozdrawiam Czesław
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeśli CCleaner usunął niepotrzebne wpisy rejestru to nie masz tam co usuwać jedynie tą aplikację odinstalować Digital TV Tuner i usunąć z rejestru później klucz. Co jest w folderze Lavasot? Antywirus jaki do win 7 to jedynie https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14210/security-essentials-download
  • Poziom 9  
    Pierrr
    Jeszcze raz dzięki.CCleaner usunął niepotrzebne wpisy,odinstalowałem HD TV Tuner 2.5.5.
    Czy Ccleaner usunie klucz,czy też muszę sam to zrobić?Jeżeli tak to podpowiedz mi jak go znaleźć.Antywirus Avast wyrzucę,a wprowadzę Microsoftu.
    Folder " Lavasot " zawierał plik o nazwie ab](Domyślna) Typ REG_SZ Dane: (wartość nie ustalona). Program Ccleaner usunął cały folder " Lavasot " .Może zrobiłem to ja (tego nie jestem pewien).
    Jak wyłączyć dostęp sieciowy do rejestru systemu Windows,aby zapobiec możliwości podglądania rejestru? Czy to potrzebne, czy to też wynika z reklamowanie się Avastu ?
     Firma MSI przygotowała zestaw aktualizacji BIOS-ów płyt głównych. Czy dotyczy to też mojej płyty? Mam
    płytę GIGABYTE GA-Z77-D3H Rev : 1.0 , chipset Intel Z77 gniazdo Socket 1155 (socket H2). Pamięć DDR3 do 32GB RAM, audio 7.1.
    Po zmianie karty graficznej na Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit zaszła konieczność aktualizacji Biosu. Ponieważ mnie to przerastało, zmiany dokonał serwis w Olsztynie.Od tej pory dość często przy uruchamianiu komputera na ekranie ukazuje się stare logo , jest to sześciokąt
    ze szprychami (coś w stylu znaku mercedesa).Symbol ten jest na opakowaniu
    płyty GIGABYTE GA-Z77-D3H. Dalej żaden klawisz, czy kombinacja Ctr,Alt,Delete nie działa. Twardy reset wyłącza kompa.Następnie wyłączenie zasilania i odczekanie ok 1 do 2 minut daje możliwość uruchomienia kompa.Czasami tę czynność należy 2,3 razy powtórzyć.Często od razu ukazuje się logo GIGABYTE i komputer startuje prawidłowo.Zdaniem serwisanta może to być spowodowane za słabym zasilaczem.Mam zasilacz ModXStream Pro 750W. Dodatkowo podaję
    Mój komputer : Procesor Intel(R) Core(TM) i7-2700K CPU@3,5GH 3,9GH podkręcony do 4,5 GH
    zainstalowana pamięć RAM 16,0 GB
    system 64-bitowy system operacyjny Win 7
    karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit 
    płyta GIGABYTE GA-Z77-D3H Rev : 1.0
    Płyta główna, chipset Intel Z77 gniazdo Socket 1155 (socket H2). Pamięć DDR3 do 32GB RAM, audio 7.1
    OCZ zasilacz ModXStream Pro 750W
    Najczęściej pracuję na Dysku SSD 240GB + Dysk SSD 120 GB i czasami + Dysk TB . Jakbyś mógł to pomóż staremu amatorowi informatyki.
    Pozdrawiam Czesław
  • Poziom 43  
    "Jak wyłączyć dostęp sieciowy do rejestru systemu Windows,aby zapobiec możliwości podglądania rejestru? Czy to potrzebne, czy to też wynika z reklamowanie się Avastu" Reklama Avastu. Odinstaluj i usuń klucz jego z rejestru. Wszystkie programy które usunąłeś trzeba usunąć z rejestru klucze bo robisz sobie śmietnik w komputerze. Sprawdzasz tutaj. HKEY_CURRENT_USER-HKEY_CURRENT_USER\Software i usuń z tam tond klucz usuniętego programu i to samo w HKEY_LOCAL_MACHINE-Software. A co do twojej płyty do sprawdź na stronie producenta GIGABYTE GA-Z77-D3H Rev : 1.0 czy jest nowszy BIOS? Jeśli nie ma to nie ma potrzeby aktualizacji.
  • Poziom 9  
    Proszę o zamknięcie tematu.
    Sprawę rozwiązałem poprzez rezygnację z Avastu.
    Avast nie odpowiada na pytania.Nie oferuje żadnej pomocy użytkownikom,a ciągle molestuje o kupno różnych wariantów ochrony ,podobno coraz doskonalszych.
    Dlatego , korzystając z podpowiedzi odinstalowałem program, a na zaczepki nie odpowiadam.
    Pozdrawiam Czesław