Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon, dwa panele, dwa monitory

11 Mar 2018 14:46 996 3
  • Poziom 18  
    Cześć, stary analogowy urmet 925 i jego okablowanie odmówiło posłuszeństwa.

Chciałbym w jego miejsce zainstalować wideodomofon. Do tej pory były dwa unifony i dwa panele wywoławcze (dom posiada dwa wejścia). Dom jednorodzinny. Brak jakichkolwiek elektrozamków.

Zastanawiam się nad naprawą istniejącego systemu (wymiana paneli wywoławczych i okablowania) lub montażem wideodomofonu. Myślałem o chińskich produktach dostępnych na allegro, jednak nie wiem, czy którykolwiek z nich da się zamontować w pożądanej przeze mnie konfiguracji.
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Zacznij od wymiany okablowania.
    Jeżeli chcesz mieć coś stabilnie działającego, to nie myśl o chińskich świecidełkach.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Chce kolega wymieniać całe okablowanie czy pozostawić jego część np wewnętrzną? Proszę podać topologię planowanego i ewentualnie pozostawianego okablowania typ kabla, ilości żył. Określić maksymalny budżet To odnośnie ewentualnej wymiany na wideodomofon.
    Co do samego domofonu to na jakiej podstawie stwierdzono uszkodzenie kabla i paneli a nie np centralki( zasilacza ) i przełącznika wejść o ile taki oczywiście w systemie występuje? Gdyby chciał kolega w tym kierunku rozwijać temat, to proszę podać modele poszczególnych elementów systemu ( można posiłkować się zdjęciami). Nie wpisuję polecenie moderatora ale proszę ten wpis potraktować w ten sposób Informacje uzyskane od kolegi są nieodzowne aby móc porozmawiać na ten temat merytorycznie.
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, że tak późno odpisuję.

Chciałbym wymienić tylko okablowanie zewnętrzne.

Urmet, który był zainstalowany wcześniej mimo, że nie był chińskim świecidełkiem sprawiał wiele problemów.
    Uszkodzenie okablowania polega na braku ciągłości (przerwie) kilku przewodów. W tej chwili są całe tylko 3 przewody z 8, podłączyłem je pod przycisk i domofon działa jako dzwonek. Często dochodzi do uszkodzenia przycisku - styki pokrywają się korozją.

Myślę o MC-430 CM, dwa zestawy są atrakcyjne cenowo i posiadają możliwości, których potrzebuję.