Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Benq W2000 - Montaż projektora na suficie

snoprlaks 11 Mar 2018 18:25 1302 3
    snoprlaks
    Level 7  
    Cześć

Chcę zamontować projektor na suficie. Projektor będzie na środku pokoju o wymiarach 6m na 4m. Nie ma możliwości zbudowania sufitu podwieszanego. Przewód HDMI idzie we wmurowanej w sufit peszli do ściany i tu nie ma problemu. Nie wiem natomiast jak uporać się z zasilaniem. Jedna opcja to montaż gniazdka na suficie nad rzutnikiem, ale boję się, że razem z wystającą wtyczką nie będzie to dobrze wyglądać. Może macie inne pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    snoprlaks
    Level 7  
    Przedłużenie kabla zasilającego, ok, ale wpiąć ten przewód bezpośrednio w instalację czy też na zakończeniu powinna ze ściany wychodzić wtyczka wpięta do gniazdka?

Jeżeli w korytku w peszli byłby dodatkowo przewód zasilający to mam 2 obawy:

1. Nie wiem jak to wpłynie na jakość sygnału HDMI? To sygnał cyfrowy, ale w sklepie audio słyszałem, że warto zastosować odstęp 20 cm od przewodu zasilającego jeżeli przewody biegną równolegle te 6m. Nie wiem ile w tym prawdy.

2. Wymagane jest kucie w stropie, jeżeli w jednej peszli miałyby być 2 przewody i oba powinno dać się wyciągnąć to koryto będzie naprawdę głębokie. Jeżeli wyciągnięcie przewodu zasilającego wymagałoby jego przecięcia to nie wiem czy później udałoby mi się wprowadziłbym w peszlę po lince stalowej nowy przewód.
    BelethBeny
    Level 10  
    Przedłużenie kabla zasilającego, ok, ale wpiąć ten przewód bezpośrednio w instalację czy też na zakończeniu powinna ze ściany wychodzić wtyczka wpięta do gniazdka? - Najlepiej wtyczka :-)

Quote:
    Jeżeli w korytku w peszli byłby dodatkowo przewód zasilający to mam 2 obawy:

1. Nie wiem jak to wpłynie na jakość sygnału HDMI? To sygnał cyfrowy, ale w sklepie audio słyszałem, że warto zastosować odstęp 20 cm od przewodu zasilającego jeżeli przewody biegną równolegle te 6m. Nie wiem ile w tym prawdy.

2. Wymagane jest kucie w stropie, jeżeli w jednej peszli miałyby być 2 przewody i oba powinno dać się wyciągnąć to koryto będzie naprawdę głębokie. Jeżeli wyciągnięcie przewodu zasilającego wymagałoby jego przecięcia to nie wiem czy później udałoby mi się wprowadziłbym w peszlę po lince stalowej nowy przewód.

1. Jeżeli kabel HDMI jest dobrej jakości(czyt. dobrze izolowane źródło sygnału) to nie powinno być nawet najmniejszego zakłócenia sygnału, nie wiem jak to wygląda przy "zwykłych" kablach ale przypuszczam, że także tak owego problemu nie będzie.

2. Zrobiłbym to w jednej peszli, za pomocą "pilota" nie powinno być problemu(wiadomo, że nie pójdzie to za pierwszym razem ale przejdzie).

W razie problemów jeżeli Wrocław bądź okolice, mogę pomóc ;-)