Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór nagłośnienia dla zespołu

ShocKOfficial 11 Mar 2018 19:16 741 7
  • #1 11 Mar 2018 19:16
    ShocKOfficial
    Poziom 3  

Witam,

Mam parę pytać i prosiłbym o pomoc i pomocną dłoń w razie potrzeby na prv.
    Chciałbym kupić do zespołu nagłośnienie, aby posłużyło na parę lat i żeby był dobrej jakości dźwięk.
    Zastanawiałem się nad rozwiązaniem
    2x electro voice elx 115p
    i do tego mikser:
    Yamaha mg166c

Jednak w zespole posiadamy już
    2x YAMAHA CLUB CM15V

i do tego wzmacniacz
    PHONIC 865 PLUS

Dlatego piszę z zapytaniem czy jest możliwość dokupienia powiedzmy Powermiksera Behringer EUROPOWER PMP6000
    aby rozłożyć koszty w czasie i te dwie posiadane przez nas kolumny zamienić na odsłuch. Nie wiem czy takie coś by się udało gdybyśmy chcieli dokupić w późniejszym terminie dwie aktywne kolumny stąd pytanie czy powermikser z aktywnymi kolumnami może współpracować?
    Jakie byłoby najlepsze dla nas rozwiązanie na stan obecny dokupienie owego miksera i kiedyś w przyszłości dwie aktywne kolumny czy jest jakieś inne lepsze wyjście.

Również proszę o podanie ułożonych przez was zestawów z dwoma kolumnami i mikserem jakie wy byście polecali dla zespołu chodzi i to aby było głośno i żeby było przyjemnie dla ucha. ( budżet +/- 5 tyś. zł dobrze byłoby gdyby można było znaleźć lepsze rozwiązanie i tańsze gdyż dopiero zaczynamy swoją karierę :D wiem że tańsze ≠ jakość )

0 7
  • #2 11 Mar 2018 23:22
    DjMapet
    Poziom 43  

Jaki zespół? Jakie instrumentarium?

Pozdrawiam.

0
  • #3 12 Mar 2018 14:36
    ShocKOfficial
    Poziom 3  

DjMapet napisał:
    Jaki zespół?

Zespół grający muzykę rozrywkową. Na imprezach, studniówkach, festyny oraz zabawy w plenerze.
    DjMapet napisał:
    Jakie instrumentarium?

1. Gitara basowa
    2. Gitara elektryczna
    3.keyboard
    4.saksofon
    5.perkusja
    6. Wokal

0
  • #4 13 Mar 2018 09:22
    adambyw
    Moderator Akustyka

ShocKOfficial napisał:
    stąd pytanie czy powermikser z aktywnymi kolumnami może współpracować?

Może, ale będziesz wykorzystywał tylko sekcję miksera, a sekcję mocy będziesz miał niewykorzystaną. Bo nie można podłączać wyjść głośnikowych do wejść kolumn aktywnych.
    Jeżeli kupujesz nowy sprzęt, to biorąc pod uwagę ze po zakupie traci sporo na wartości trzeba go kupować na dłuższy czas, a nie myśleć o szybkiej wymianie.
    Z nagłośnienia możesz rozważyć RCF Art315-A.

0
  • #5 14 Mar 2018 00:31
    DjMapet
    Poziom 43  

ShocKOfficial napisał:
    Na imprezach, studniówkach

... średniej wielkości, jeszcze od biedy da się zagrać pełnym składem dwoma pełnopasmówkami, ale:
    ShocKOfficial napisał:
    festyny oraz zabawy w plenerze.

...bez wsparcia dołem, będą niewykonalne, więc optował bym za systemem trójdrożnym, czyli nadstawki (najlepiej) 12"+driver, wsparte na początek przynajmniej jednym porządnym basem 18", lub dwoma 15".

Pozdrawiam.

0
  • #7 14 Mar 2018 14:40
    ShocKOfficial
    Poziom 3  

Słusznie zostało tutaj zauważone, że lepiej kupić coś co będzie można rozbudować w przyszłości ( bas, więcej odsłuchu itd). Własnie głównie chodzi mi o nagłośnienie jakimś przyzwoitym mikserem ( nawet używanym) i dwoma dobrej jakości kolumnami. Jeśli chodzi o obecny "sprzęt", który posiadamy to najlepszym wyjściem było by sprzedać to co mamy, aby zmniejszyć koszty zakupu czy zostawić to na odsłuch?
    Co do

adambyw napisał:
    Z nagłośnienia możesz rozważyć RCF Art315-A
    jest waszym zdaniem lepszym wyborem od electro voice elx 115p ? I do tego jaki mikser byłby najlepszym rozwiązaniem?

0
  • #8 14 Mar 2018 15:29
    DjMapet
    Poziom 43  

Adam, nie wiem jakie masz RCF-y, ale MK-2,3 (MK-4 nie słyszałem), to już nie to samo co wcześniejsza wersja 315A.
    Poza tym żywy skład, jednak ciut lepiej brzmi z 12" midbasów. Chyba że 15" midbas, jest wsparty driverem ciętym od 900-1200 Hz. Wg mnie, np. gitara sporo lepiej brzmi z 12", niż z 15" z driverem ciętym od 1800Hz.
    Za ok. 5k PLN, można mieć niezgorszy aktywny zestaw od Thomanna a do zakupu miksera, sterować nim tym powermikserem.
    Ale to tylko moje zdanie. :-)

Pozdrawiam.

0