Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gy6 4t - Rozrusznik słabo kręci

11 Mar 2018 19:45 2019 3
  • Poziom 7  
    Witam! Zwracam się z problemem który już mnie dobija, chodzi o rozrusznik w skuterze z silnikiem gy6. Podczas próby zapalenia z rozrusznika nie chce on kręcić tak jak powinien, sprawdzone na 3 akumulatorach, o pojemności 5 ah i jednym samochodowym. Bendix się zazebia, jednak nie ma siły obrócić płynnie tylko jest obrót walem i przy sprezaniu staje i dalej kręci. Rozrusznik też próbowałem inny i dalej to samo. Co prawda na akumulatorze samochodowym kręcił bardzo ładnie, ale to żadne rozwiązanie problemu ze wzgledu na jego gabaryty. U innych ten sam rozrusznik i akumulator działają normalnie, tylko u mnie występuje ten problem. Z tego co widziałem na schemacie to rozrusznik jest połączony jedynie przez przekaźnik i akumulator, czy możliwe że jest to wadliwy przekaźnik? Dodam że pojemność jest 60 cm3. Co mogę jeszcze sprawdzić i jak znaleźć przyczynę tego problemu ? Z góry dzięki za pomoc ;)
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 6  
    Sprawdż czy po kręceniu rozrusznikiem nie nagrzewa sie któryś przewód od rozrusznika -do akumulatora , i minusowy z akumulatora do ramy.Jjeżeli którys się nagrzewa nalezy go wymienić . Sprawdż też mocowania i styki tych przewodów. Gdy okaże się że przewody są sprawne ,możesz podać dodatkowy przewód od akumulatora do rozrusznika ,pomijajac przekaznik , podłączając na chwilę w miejsce przewodu od przekaznika, sprawdzisz wtedy jak kręci rozrusznik.W ten sposub wyeliminujesz potencjalne usterki i znajdziesz przyczyne .
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Mając sprawny rozrusznik oraz naładowany akumulator, musisz mieć jeszcze sprawną instalację elektryczną tj. kable zasilające o odpowiednim przekroju, "czyste" styki w akumulatorze, styczniku oraz rozruszniku. Sprawdź, czy silnik ma należytą "masę" tj. pewne połączenie kablem pomiędzy minusem akumulatora a karterem silnika.
    Posłuchaj, czy podczas próby uruchomienia silnika słychać kliknięcie stycznika. Jeśli zadziała stycznik a nie będzie słychać zadziałania rozrusznika, to na próbę zrób w nim ("mostek") połączenie np. śrubokrętem pomiędzy nakrętkami M-5, które mocują "grubsze" kable (kolor czerwony z akumulatora i chyba biało/czerwony do rozrusznika).
  • Poziom 7  
    Przekaźnik podaje dalej prąd to na pewno, co do przewodów szczerze mówiąc nie sprawdzałem czy się grzeja, a masę przy rozruszniku czyscilem. Sprawdzę jeszcze masę przy ramie skutera i przy okazji spróbuje odpalic go na krótko z samego akumulatora. I czy może to być spowodowane złym działaniem przekaźnika?