Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C4 Picasso 1.6 Diesel 2010r - Reset daty i godziny, brak reakcji na pilota.

patrykosalos 11 Mar 2018 20:54 585 2
  • #1 11 Mar 2018 20:54
    patrykosalos
    Poziom 6  

Witam.
    Mam od jakiegoś czasu mały problem z C4 Picasso.
    Mianowicie auto "zapomina" ustawień zegara i kalendarza (czas, data), oraz nie idzie go otworzyć z pilota, działa tylko podejście i przekręcenie kluczyka...

Wszystko zaczęło się od przepalonego bezpiecznika 25A z komory silnika od rozrusznika bodajże.. Auto nie miało siły zakręcić, więc zacząłem szukać... Kiedy wymieniłem bezpiecznik, nagle zaczął tracić pamięć...

Nie jest to wada krytyczna, idzie przeżyć, ale jest to męczące..

Czytałem, szukałem, znalazłem kilka tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi..
    Aku zmieniałem miesiąc temu, gdy kupiłem auto..
    Wyczytałem gdzieś coś o jakieś "zworce" w skrzynce bezpieczników, ale nic tam nie widzę takiego...

Zdaję się na Was, zanim pojadę do elektryka... Jeśli to pierdoła, to szkoda z tym lecieć...

Z góry dziękuję za sugestie :)

0 2
  • #2 12 Mar 2018 10:15
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

patrykosalos napisał:
    zaczęło się od przepalonego bezpiecznika 25A (...) Auto nie miało siły zakręcić

Skoro bezpiecznik jest przepalony, to nie ma napięcia i zabezpieczony nim obwód "nie działa".
    Nie ma opcji aby rozrusznik "nie miał siły zakręcić".

Sprawdź punkty rozdziału napięcia [30] oraz punkty podłączenia masy, min. masa silnika.

0
  • #3 12 Mar 2018 11:57
    patrykosalos
    Poziom 6  

CameR napisał:
    patrykosalos napisał:
    zaczęło się od przepalonego bezpiecznika 25A (...) Auto nie miało siły zakręcić

Skoro bezpiecznik jest przepalony, to nie ma napięcia i zabezpieczony nim obwód "nie działa".
    Nie ma opcji aby rozrusznik "nie miał siły zakręcić".

Kolego, wiem to, nie czytałeś dokładnie.. Wymieniłem bezpiecznik (jak pisałem) i wyeliminowałem przyczynę zwarcia.
    Mam inny problem....

Pozdrawiam

0