Witam,
projektuję sterownik do silnika AC sterowany przez WiFi w oparciu o moduł ESP8266 12E. Silnik ma obroty lewo/prawo. Elementami wykonawczymi są przekaźniki. W momencie podłączenia sterownika do zasilania oba przekaźniki włączają się na moment, co powoduje, że silnik chce równocześnie pracować w obu kierunkach i przez tę chwilę znacznie się nagrzewa. W jaki sposób wyeliminować ten problem? Rezultat ma być taki, że piny ESP sterujące przekaźnikami w czasie uruchomienia sterownika mają być cały czas w stanie niskim, a nie zmieniać stanu na wysoki, po czym znowu na niski.
projektuję sterownik do silnika AC sterowany przez WiFi w oparciu o moduł ESP8266 12E. Silnik ma obroty lewo/prawo. Elementami wykonawczymi są przekaźniki. W momencie podłączenia sterownika do zasilania oba przekaźniki włączają się na moment, co powoduje, że silnik chce równocześnie pracować w obu kierunkach i przez tę chwilę znacznie się nagrzewa. W jaki sposób wyeliminować ten problem? Rezultat ma być taki, że piny ESP sterujące przekaźnikami w czasie uruchomienia sterownika mają być cały czas w stanie niskim, a nie zmieniać stanu na wysoki, po czym znowu na niski.