Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wstawianie nowego wiersza z zachowaniem formuł

11 Mar 2018 22:23 486 5
  • Poziom 13  
    Witam.
    Jestem początkujący w VBA więc proszę o wyrozumiałość.

Szukam pomocy przy wykonaniu kodu który ułatwi mi pracę z formularzem, a mianowicie chciałbym kod który:
    1wszym kliknięciem przycisku DODAJ
    1. Skopiuje wartość z komórki B1 Arkusza1 do komórki D5 Arkusza2 (to zrobiłem samodzielnie)
    (wartośći B1 Arkusza1 zdefiniuje listą rozwijaną)

2gim kliknięciem przycisku DODAJ
    1. Doda nowy pusty wiersz pomiędzy wiersz 5 i 6 Arkusza2 z zachowaniem tego samego formatowania i formuł co cały wiersz 5 Arkusza2.
    2. Skopiuje nowe wybrane listą rozwijaną wartość z komórki B1 Arkusza1 do komórki D5 Arkusza2

Wiersze powinny również zachować prawidłową numeracje Lp.

I tak w kółko.

Przewiduje również przycisk USUŃ, który usunie ostatnio dodany wiersz. Ale wiersz Lp1 będzie na stałym wierszem, którego nie można usunąć przyciskiem USUŃ.

Oczywiście będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    A może coś c o mnie nakieruje i doszkoli...
  • Poziom 13  
    No to musiałem zebrać siły i samemu poradzić z problemem.
    Chyba wszystko wyszło tak jak chciałem. Pewnie makro nie jest sformułowane wg prawidłowej struktury, ale działa wg moich założeń.
    Więc: zakres wierszy zmienia się dynamicznie, w zależności od ilości dodanych pozycji przyciskiem 'Dodaj'. Ale zawsze będzie się zaczynał od 21.
    W załączonym pliku kończy się na 25tym wierszu, ale oczywiście może to być ilość dowolna.

Potrzebuje jeszcze jednej rzeczy, która wprawdzie częściowo się wykonuje, a mianowicie kliknięcie przycisku 'Usuń" kasuje wcześniej dodane rekordy przyciskiem 'Dodaj'. Tylko, że wykonując to zadanie, makro kasuje wszystkie wiersze aż do wiersza 1szego.
    Jednak chciałbym aby przycisk 'Usuń' kasował tylko te wiersze które zostały dodane przyciskiem 'Dodaj', poczynając od ostatnio dodanego, maksymalnie do wiersza 21szego.

Dodatkowo, podczas otwierania skoroszytu wiersze dodane przyciskiem 'Dodaj' będą usunięte.

Będę wdzięczny za support..

Załączniki:
  • Poziom 13  
    Pozostał tylko jeden problem.

Chciałbym aby przycisk 'Usuń' kasował tylko te wiersze które zostały dodane przyciskiem 'Dodaj', poczynając od ostatnio dodanego, maksymalnie do wiersza 21szego.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    Forumowicze, proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam
    Zobacz czy o takie coś ci chodzi
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 13  
    Dokładnie!
    Dziękuję! :)