Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Polsatu - Niedziałające kanały HD

12 Mar 2018 03:12 846 10
  • Poziom 4  
    Hej,
    sprawa wygląda tak, że za każdym razem, gdy chcę obejrzeć jakiś kanał w HD, zwłaszcza mecze na żywo, dostaję szewskiej pasji, ponieważ wyświetla się brak sygnału i tyle z oglądania (ewentualnie co kilka/naście minut włączy się na moment obraz i strasznie zacina). Kabel koncentryczny RG6 idzie z anteny na dachu do modemu i z modemu kolejny taki sam kabel do dekodera.
    Dziś odkryłem, że jak podłączę ten kabel z dachu bezpośrednio do dekodera, to wszystkie kanały chodzą idealnie. Pomyślałem więc, że to kabel na linii modem-dekoder musi być wadliwy. Akurat miałem w domu jeszcze jeden nieużywany, podłączyłem, ale wszystko po staremu - brak sygnału.
    A więc reasumując - Bezpośrednio z dachu jest super, a po podłączeniu "dachowego" kabla do modemu i z niego następnego do dekodera - nie działa.
    W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam, Maciej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Pewnie wadliwy jest ten ich IDU-ODU, albo ten Twój kabel jest kiepskiej jakości.
  • Poziom 4  
    Dodam, że to jest router idu-200, bo jest umowa z polsatem i plusem. Z tym, że on, czyli router, łączy się z drugim dekoderem (multiroom), a na głównym wszystko działa, ale tam sygnał jest chyba bezpośrednio z anteny.
    No a kabel, tak jak mówiłem, wymieniłem na nowy i też nie działa
  • Poziom 35  
    Znaczy wymieniłeś cały kabel bo gdzieś przeoczyłem? Jeśli tak to masz 2 wyjścia; wymienić ODU/IDU albo puścić osobny kabel.
  • Poziom 4  
    Kable są dwa, a ja wymieniłem tylko ten łączący router z dekoderem, co w niczym nie pomogło. W takim razie wychodzi na to, że lepiej zadzwonić do cyfrowego polsatu
  • Poziom 19  
    Maciek1897 napisał:
    Kable są dwa, a ja wymieniłem tylko ten łączący router z dekoderem, co w niczym nie pomogło

Koledze andpol33 chodziło o połączenie równoległe a ty masz połączenie szeregowe,czyli w talerzu musisz mieć w konwerterze dwa wyjścia i jeden kabel podłączasz dekoder- talerz i drugi kabel router-talerz.
  • Poziom 4  
    Odpowiedź była na to pierwsze pytanie.
    Mniej więcej wiem o co chodzi ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Maciek1897 napisał:
    W czym może tkwić problem?

W kretyńskich założeniach konstruktorów tego ich internetowego wynalazku - im w labie wyszło, że im działa to i u wszystkich też tak być musi, a figa tam...

Tak jak pisze Kolega @mihal2002 - połączyć to OSOBNYMI przewodami (osobnym modem i antenę GSM i osobnym antenę SAT i dekoder CP).
  • Poziom 43  
    IDU-ODU jak wycina , osłabia to częstotliwości 11393-11508. HD jest na innych więcej. Zasada oczywiście pominąć to w domu-modem.