Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie stereo kupić i czy: Yamaha A-S501, CD-S300, BL40 MKII, ASW608 będą ok?

Piotr199423 12 Mar 2018 09:12 918 7
    Piotr199423
    Level 6  
    Witam chcę kupić nowy zestaw stereo do pokoju.Na całość czyli wzmacniacz,odtwarzacz cd,kolumny,subwoofer + kable chciałbym przeznaczyć 6-7k.Wcześniej miałem Radmora 5102 + jakieś kolumny ale chciałbym coś mocniejszego.Myślałem nad takim zestawem:

Wzmacniacz: Yamaha A-S501
    Odtwarzacz CD: Yamaha CD-S300
    Kolumny: Melodika BL40 MKII
    Subwoofer:Bowers&Wilkins ASW608 + do tego kable aby to wszystko podłączyć

Zestaw ma być do pokoju 20m2.Słucham każdego rodzaju muzyki oprócz disco polo,muzyki klasycznej i metalu oraz ciężkiego metalu.Nie jestem jakimś audiofilem żeby dźwięk był jakiś super ale żeby można było w miarę przyjemnie posłuchać muzyki.Zestaw miałby być używany tylko i wyłącznie do muzyki bez filmów.Co sądzicie o tym zestawie.
    [/spoiler]
    cefaloid
    Level 33  
    Piotr199423 wrote:
    Zestaw miałby być używany tylko i wyłącznie do muzyki bez filmów.Co sądzicie o tym zestawie.

Jeśli nie do filmów to nie bardzo widzę sens subwoofera. Nie idź w tę stronę... lepiej dołożyć forsę przeznaczoną na subwoofer do kolumn. Melodiki jak widzę mają głośniki tylko 16cm (?). Mało na 20m2, ale nie uzupełniaj tego subwooferem tylko kolumnami o głośnikach 18-20cm.

Chyba, że ma to być jakiś rap/hip-hop i buczenie basem... do innej muzyki mocno unikałbym subwoofera.
    Piotr199423
    Level 6  
    Cefaloid dziekuję ci bardzo za odpowiedź.Napisałem 20m2 bo tak myślałem,że tak jest jak patrzyłem na oko.Pytałem się dziś taty i mój pokój ma jednak 15m2 a nie 20m2 jak napisałem wcześniej.Co do rapu to go również słucham jak i dużo muzyki klubowej gdzie jest dużo basu.Co do innej muzyki to chyba nie trzeba wtedy specjalnie włączać subwoofera.Nie wydaje mi się aby subwoofer za ponad 2k buczał tylko powinien grać raczej dobrze.Z tego co wyczytałem to polecane są velodyne do muzyki oraz właśnie ten Bowers&Wilkins ASW608 oraz model 610.
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli koniecznie subwoofer, posłuchaj HK3480, 3490. Tu podłączysz bez problemu.
    cefaloid
    Level 33  
    gadi wrote:
    http://www.teac-audio.eu/en/products/cr-h700-83957.html

Patrząc na parametry tego Teaca to jest to sprzęt raczej średniej klasy brzmieniowej, a przy tym drogi. Taki wszystkomajacy grajek który ma mieć wszystko i grać.... znośnie ale bez cudów. Wolałbym spooooro tańszy Pioneer X-HM 86 D jak już miałbym takie mini kupować.

Jesli chodzi o klasę brzmienia, to co zaproponwał autor tematu raczej natchmiastowo miażdzy takie 'wszystkomające' Teace. Niemniej jednak szukając dobrego zestawu tylko i wyłącznie do stereo... mozna się pokusić o uzywki ze złotych lat sprzętu stereo - dziś raczej minionych. Ja bym tak zrobił. Za cenę nowego wzmacniacza to byłoby na legendę + sporo w kieszeni.
    gadi
    Level 14  
    Mam ten zestaw w pokoju 16m z głośnikami B&W 601S3
    Wszyscy co słyszeli i widzieli ten zestaw byli zaskoczeni, jak świetnie gra. Dodatkowo ma jeszcze wyjście do podłączenia subwoofera.
    andrew54
    Level 27  
    Jak masz do wydania 6-7k to napewno nie pakowałbym się w jakieś polskie kolumny, wiem że w ostatnim dziesięcioleciu pojawił se wysyp polskiego hi-endu (głownie kolumny i wzmacniacze bo na tym możliwości produkcyjne polskich manufaktur się kończą) ale chyba ani jeden produkt nie wybił się na arenie światowej. Jak masz trochę czasu to po prostu wypożyczaj sprzęt z salonu audio i testuj u siebie w domu. Jak nie uszkodzisz sprzętu to ponosisz symboliczne koszty wypożyczenia. Wymieniać i oddawać możesz w nieskończoność. Na forum nikt Ci nie powie jak będą grały konkretne kolumny w Twoich warunkach domowych.