Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprowadzenie samochodu z UE a rejestracja na osobę trzecią

bazyl_86 12 Mar 2018 13:00 492 4
  • #1 12 Mar 2018 13:00
    bazyl_86
    Poziom 7  

Witam,
    otóż mój teść kupił u sąsiadów zza zachodniej granicy samochód, wykupił ubezpieczenie i czerwone tablice, w chwili obecnej chce zarejestrować samochód na siebie i zastanawiam się jak to zrobić. W całej dokumentacji (umowa kupna sprzedaży, polisa oc, dowód rejestracyjny) są jego dane. Czy muszę zrobić tłumaczenie, akcyzę na jego dane, a potem umowę darowizny i wybrać się wtedy do wydziału komunikacji? Czy od takiej darowizny muszę dodatkowo odprowadzić podatek do skarbowego?

0 4
  • #2 12 Mar 2018 13:17
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Żadnej darowizny !! Umowa kupna-sprzedaży na siebie, polisa OC niemiecka do kosza, dowód rejestracyjny na niemieckie tablice do kosza - autko do Polski przyjechało na lawecie.

0
  • #3 12 Mar 2018 13:22
    bazyl_86
    Poziom 7  

Auto przyjechało na kołach, czerwone tablice wykupione. W załączeniu skany dokumentów bez danych osobowych. Pytanie więc czy zostawić tylko dowód od Niemca, umowa kupna sprzedaży na mnie i wtedy tłumaczenie i akcyza na mnie? Mały bief jest na teścia, duży nowy jest też na teścia, mam również brief poprzedni duży Niemca.

0
  • #4 12 Mar 2018 18:13
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego nie namawiam, ale odpowiedź już otrzymałeś.

0
  • #5 12 Mar 2018 18:18
    bazyl_86
    Poziom 7  

Jasne, ale zastanawia mnie fakt, czy brak malego briefu nie bedzie problemem jesli powiem, ze go nie mam, czy ewentualna darowizna bedzie podlegala opodatkowaniu?

0