Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B6 chce dopisać czyste ECU do licznika RB4 - Mam piny, dopisuje a mruga immo

12 Mar 2018 13:20 768 12
  • Poziom 27  
    Witajcie. Mam problem z A4 B6
    Samochód po przekładce skrzyni z automatu na manual.
    Podmieniono sterownik na wersję z manuala.

Mam piny do szafy i ECU, niby dopisanie sterownika przebiega poprawnie ale dalej mruga immo.

Sterownik to 8E0 909 518 AA (taki sam był poprzednio)
    Zegary to 8E0 920 930 S (kolrowy fis) podobno RB4

Możliwe że jest jakaś blokada na podmianę ECU w liczniku bo samochód w 2006 roku był tuningowany w niemczech w firmie SKN-Tuning. Na sterowniku jak i liczniku były naklejki.

Może ma ktoś czysty wsad do tej szafy?
  • Poziom 34  
    A nie myślałeś o zmianie kodowania po prostu? Z tego co pamiętam to chyba wystarcza samo kodowanie, choć w niektórych egzemplarzach trzeba było jeszcze wsad ECU zmienić. Masz HW i SW sterownika?
  • Poziom 27  
    Kodowanie? Podobno nie pomoze. Mapy w manualu i automacie są inne.
    Nie mogę dopisać sterownika. HW i SW stera mogę mieć ale problem jest chyba we wsadzie licznika. Jest jakaś blokada na ten chipowany ECU bo licznik był jak widzę rozbierany i oklejony jest naklejkami
  • Poziom 34  
    Znajomy ostatnio robił taką przekładkę i wystarczyło przekodować ECU, dlatego Ci o tym piszę. I to nie jest pierwszy raz gdzie spotkałem się z samym kodowaniem.
  • Poziom 40  
    Błędy sprawdź,skoro mruga immo.
  • Poziom 40  
    Probowałeś odczekać na zapłonie z 20 minut?
  • Poziom 27  
    Robię procedurą z ross-tech
    Wchodzę w silnik. Loguje się do sterownika jego pinem.
    Potem adaptacje, kanał 50. Podaje stary pin. Test, save. Czekam kilkanaście sek i wyłączam zapłon.

W którym miejscu mam poczekać? W adaptacjach?
  • Poziom 31  
    Robisz wszystko jak należy.Też mi się kiedyś trafił sterownik w którym grzebane było w flashu i eepromie ,nie dopisałem go.
  • Poziom 35  
    Przecież to EDC15 , powinno mieć 3 zestawy map ( automat, manual i 4x4 ) . Kodowanie powinno wystarczyć ( z 0001 na 0002 ) .

Ostatecznie możesz immo wyłączyć ( w epromie ) i sprawdzić czy będzie ok.