Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zasilanie uzdatniacza wody 24V a napięcie w piwnicy 140V

karo3003 13 Mar 2018 14:13 1596 66
  • Pomocny post
    #61 13 Mar 2018 14:13
    soniak2
    Poziom 19  

Krzysztof Kamienski napisał:
    soniak2 napisał:
    Tak jak ci mówiłem potrzebujesz dodatkowego zasilacza który będzie na bieżąco ładował akumulator. Zasilacz ten nie może być transformatorowy musi być impulsowy najlepiej 12V 2 lub więcej amper.
    Yhy, a co kontroler ładowania akumulatorów w UPSie na to powie ? :cry:

Nic by się nie stało, bo UPS nie był by podłączony do sieci. Poprostu UPS działał by jako przetwornica tylko i wyłącznie.

• Zasilacze Ups
  • #62 13 Mar 2018 14:17
    Freddy
    Poziom 43  

soniak2 napisał:
    Poprostu UPS działał by jako przetwornica tylko i wyłącznie.
    Pod warunkiem, że wystartuje bez zasilnia sieciowego, a nie każdy to potrafi :)

• Zasilacze Ups
  • #63 13 Mar 2018 19:34
    karo3003
    Poziom 11  

Chyba udało się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Znalazłem kontakt do elektryka, który robił instalacje w moim bloku i powiedział, że tak się akurat składa, że moja piwnica i sąsiada jest na osobnym obwodzie i może przestawić go na 230V, zaopatrzyłem się w jednofazowy licznik, skrzynkę i bezpiecznik i jutro powinienem mieć wszystko zrobione :)

• #64 13 Mar 2018 19:39
    mczapski
    Poziom 38  

karo3003 napisał:
    Ponadto jak już wspominałem Panie Szerloku to mam zgodę administracji na instalację uzdatniacza jak i podpięcie się do tej "okrojonej" instalacji. Teraz jest już jasne?

Czuje się niezmiernie dowartościowany tak kompetentnymi informacjami kolegi. Przecież nigdy w życiu nie wpadł bym na to.
    Choć właściwie odechciewa się dyskusji to jednak napomknę, że obok tej tajemnej jnstalacji zamontowano gniazdo zasilania sieciowego, które niewątpliwie zasilono przewodem mającym drugi koniec. Zapewne trafia on do rozdzielni, gdzie pełna sinusoida występuje. I gdyby ktoś chciał ten koniec podłączyć zgodnie z oczekiwaniami kolegi to nie byłoby o czym dyskutować przez 60 wpisów.

• #65 13 Mar 2018 19:39
    Freddy
    Poziom 43  

No i tak trzeba było zrobić od razu - sprawnie, bezpiecznie i legalnie. Pisałem to już w poście #18

• #66 13 Mar 2018 20:04
    karo3003
    Poziom 11  

mczapski napisał:
    karo3003 napisał:
    Ponadto jak już wspominałem Panie Szerloku to mam zgodę administracji na instalację uzdatniacza jak i podpięcie się do tej "okrojonej" instalacji. Teraz jest już jasne?

Czuje się niezmiernie dowartościowany tak kompetentnymi informacjami kolegi. Przecież nigdy w życiu nie wpadł bym na to.
    Choć właściwie odechciewa się dyskusji to jednak napomknę, że obok tej tajemnej jnstalacji zamontowano gniazdo zasilania sieciowego, które niewątpliwie zasilono przewodem mającym drugi koniec. Zapewne trafia on do rozdzielni, gdzie pełna sinusoida występuje. I gdyby ktoś chciał ten koniec podłączyć zgodnie z oczekiwaniami kolegi to nie byłoby o czym dyskutować przez 60 wpisów.

Drugi post jak wiele wnoszący do tematu... Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział, że ów gniazdo sam założyłem podpinając się pod instalację w piwnicy. Widzę, że nadal temat "tajemnej instalacji" jaką jest uzdatniacz znany również pod pojęciem zmiękczacza jest obcy. No cóż, nie ma to jak zabierać głos tylko po to by się wymądrzać.

A teraz do rzeczy. Bardzo dziękuję wszystkim za poświęcony czas i pomoc w rozwiązaniu problemu. Całe szczęście, że udało się znaleźć namiary na autora instalacji w piwnicy - uprościło to znacznie sprawę. Niestety ale zarządca w dalszym ciągu nie wie w jaki sposób zostało zmniejszone napięcie w piwnicach bo dzisiaj z samego rana się o to pytałem, polecono mi "zapytać się jakiegoś elektryka" :) Podejrzewam, że skończyło by się na prowadzeniu bez sensu przewodu od mojej piwnicy do najbliższej instalacji z 230V...

• #67 13 Mar 2018 20:46
    karo3003
    Poziom 11  

mczapski napisał:
    karo3003 napisał:

Drugi post jak wiele wnoszący do tematu... Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział, że ów gniazdo sam założyłem podpinając się pod instalację w piwnicy. Widzę, że nadal temat "tajemnej instalacji" jaką jest uzdatniacz znany również pod pojęciem zmiękczacza jest obcy. No cóż, nie ma to jak zabierać głos tylko po to by się wymądrzać.

A teraz do rzeczy. Bardzo dziękuję wszystkim za poświęcony czas i pomoc w rozwiązaniu problemu. Całe szczęście, że udało się znaleźć namiary na autora instalacji w piwnicy - uprościło to znacznie sprawę. Niestety ale zarządca w dalszym ciągu nie wie w jaki sposób zostało zmniejszone napięcie w piwnicach bo dzisiaj z samego rana się o to pytałem, polecono mi "zapytać się jakiegoś elektryka" :) Podejrzewam, że skończyło by się na prowadzeniu bez sensu przewodu od mojej piwnicy do najbliższej instalacji z 230V...

Dodano po 42 [minuty]:

Tak jak koledzy proponowali od początku - udało się przełączyć instalację na 230V.