Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Megane I 2000r - Nie działa centralny zamek w przednich drzwiach

12 Mar 2018 14:49 732 9
  • Poziom 23  
    Witam.Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie gdzie indziej.Sprawa dotyczy Renault Megane I 1.4 v16 2000r kombi.Od pewnego czasu nie działa sterowanie centralnym zamkiem lewych i prawych przednich drzwi.Na kluczyk zamykanie i otwieranie działa. Pilot działa na tylne i bagażnik. Przycisk wewnątrz samochodu również tak samo.Posiadane dwa piloty z kluczykiem reakcja ta sama. Auto kupione niedawno . Posiadana literatura to Renault Megane starego typu.Proszę o linka gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat. Nie dysponuję wiedzą na temat tego auta. Interesuje mnie gdzie mogę znaleźć centralkę, lub schemat centralnego ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Witam .
    W pierwszej kolejności sprawdź przewody w przelotkach drzwiach prawych i lewych.Jeżeli napięcie jest to do sprawdzenia siłowniki zamków (silniczki).
  • Poziom 23  
    Witam.Dzięki za odzew.Jutro będę miał dostęp do auta ,to wszystko sprawdzę.Czy może mi kolega wyjaśnić w którym miejscu znajduje centralka.Co do tego rocznika nie szczegółowego opisu na temat centralnego zamka .
  • Poziom 43  
    Zamkami steruje moduł elektryki wnętrza umieszczony nad kolanami kierowcy. Nie grzeb tam do to raczej nie jego wina a grzebiąc bezmyślnie możesz sobie unieruchomić auto. W 99% przypadków winne okazują się uszkodzone siłowniki zamków.
  • Poziom 39  
    Kolega Milejow ubiegł Mnie w odpowiedzi.Ja nie pamiętam dokładnie gdzie jest moduł,lecz potwierdzę to kolega napisał,jeżeli pozostałe drzwi i bagażnik działa ,to przewody uszkodzone lub silniczki.
  • Poziom 23  
    Dzięki za informacje.Pytam o centralke z ciekawości .To auto to jest żony.Trudno się do niego dorwać bo gdzieś ciągle jeżdzi.Z literatury to do tego rocznika jest dostępna tylko wersja w języku angielskim.Co zauważyłem to ma taki objaw że przy ruszeniu po odcinku 1.5 km słychać prace centralnego zamka.Nie wiem czy to jest właściwe bowiem zamyka wszystkie drzwi.Posiadam Opla Corsę gdzie czegość takiego nie ma.Jak tylko się dobiorę do tej renówki to się odezwę .
  • Poziom 39  
    Te roczniki nie miały samo-zamykania podczas jazdy.Myślę że problem będzie w przewodach które zwierają się podczas jazdy(lekkie wstrząsy).
  • Poziom 23  
    Na dzień dzisiejszy wyniki są takie że nie wiadomo dlaczego centralny zaczął działać na przednie drzwi.Nie wiem czy to przyczyna kilkakrotnego włączenia i wyłączenia klawiszem w wewnątrz auta.Czy z innego powodu.Nie mniej muszę przejrzeć obydwie wiązki w przednich drzwiach.Tym bardziej że kolega sugeruje że ten rocznik nie posiadał samozamykania.Z relacji żony wynika że objaw ten występuje po ruszeniu i zjedzie z krawężnika.
  • Poziom 39  
    Przewody pewnie będą połamane lub ich izolacja.Pod wpływem drgań mogą się zwierać.
  • Poziom 23  
    Nadłamany przewód w wiązce w drzwiach kierowcy.Wymiana altelnatora z powodu uszkodzonej diody .Zbyt słabe napięcie na akumulatorze.