Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Megane I 2000r - Nie działa centralny zamek w przednich drzwiach

henio 123 12 Mar 2018 14:49 1239 9
 • #1
  henio 123
  Level 23  
  Witam.Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie gdzie indziej.Sprawa dotyczy Renault Megane I 1.4 v16 2000r kombi.Od pewnego czasu nie działa sterowanie centralnym zamkiem lewych i prawych przednich drzwi.Na kluczyk zamykanie i otwieranie działa. Pilot działa na tylne i bagażnik. Przycisk wewnątrz samochodu również tak samo.Posiadane dwa piloty z kluczykiem reakcja ta sama. Auto kupione niedawno . Posiadana literatura to Renault Megane starego typu.Proszę o linka gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat. Nie dysponuję wiedzą na temat tego auta. Interesuje mnie gdzie mogę znaleźć centralkę, lub schemat centralnego ?
 • #2
  nikusert
  Level 40  
  Witam .
  W pierwszej kolejności sprawdź przewody w przelotkach drzwiach prawych i lewych.Jeżeli napięcie jest to do sprawdzenia siłowniki zamków (silniczki).
 • #3
  henio 123
  Level 23  
  Witam.Dzięki za odzew.Jutro będę miał dostęp do auta ,to wszystko sprawdzę.Czy może mi kolega wyjaśnić w którym miejscu znajduje centralka.Co do tego rocznika nie szczegółowego opisu na temat centralnego zamka .
 • #4
  milejow
  Level 43  
  Zamkami steruje moduł elektryki wnętrza umieszczony nad kolanami kierowcy. Nie grzeb tam do to raczej nie jego wina a grzebiąc bezmyślnie możesz sobie unieruchomić auto. W 99% przypadków winne okazują się uszkodzone siłowniki zamków.
 • #5
  nikusert
  Level 40  
  Kolega Milejow ubiegł Mnie w odpowiedzi.Ja nie pamiętam dokładnie gdzie jest moduł,lecz potwierdzę to kolega napisał,jeżeli pozostałe drzwi i bagażnik działa ,to przewody uszkodzone lub silniczki.
 • #6
  henio 123
  Level 23  
  Dzięki za informacje.Pytam o centralke z ciekawości .To auto to jest żony.Trudno się do niego dorwać bo gdzieś ciągle jeżdzi.Z literatury to do tego rocznika jest dostępna tylko wersja w języku angielskim.Co zauważyłem to ma taki objaw że przy ruszeniu po odcinku 1.5 km słychać prace centralnego zamka.Nie wiem czy to jest właściwe bowiem zamyka wszystkie drzwi.Posiadam Opla Corsę gdzie czegość takiego nie ma.Jak tylko się dobiorę do tej renówki to się odezwę .
 • #7
  nikusert
  Level 40  
  Te roczniki nie miały samo-zamykania podczas jazdy.Myślę że problem będzie w przewodach które zwierają się podczas jazdy(lekkie wstrząsy).
 • #8
  henio 123
  Level 23  
  Na dzień dzisiejszy wyniki są takie że nie wiadomo dlaczego centralny zaczął działać na przednie drzwi.Nie wiem czy to przyczyna kilkakrotnego włączenia i wyłączenia klawiszem w wewnątrz auta.Czy z innego powodu.Nie mniej muszę przejrzeć obydwie wiązki w przednich drzwiach.Tym bardziej że kolega sugeruje że ten rocznik nie posiadał samozamykania.Z relacji żony wynika że objaw ten występuje po ruszeniu i zjedzie z krawężnika.
 • #9
  nikusert
  Level 40  
  Przewody pewnie będą połamane lub ich izolacja.Pod wpływem drgań mogą się zwierać.
 • #10
  henio 123
  Level 23  
  Nadłamany przewód w wiązce w drzwiach kierowcy.Wymiana altelnatora z powodu uszkodzonej diody .Zbyt słabe napięcie na akumulatorze.