Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bigtor solo - podłączenie krańcówki furtki i oświetlenia garażu

rostex 12 Mar 2018 15:50 711 3
  • #1 12 Mar 2018 15:50
    rostex
    Poziom 13  

Mam zamontowaną bramę garażową segmentową z wbudowanymi drzwiczkami tzw. "furtką". Istnieje teoretyczne ryzyko niedomknięcia tych drzwiczek przez innego domownika i otwarcie pilotem bramy garażowej, co może doprowadzić do jej uszkodzenia. Chciałbym na krawędzi furtki zamontować czujnik zbliżeniowy, jednak w instrukcji sterownika Bigtor Solo nie ma wejścia dla takiego zabezpieczenia. Znalazłem na schemacie płyty głównej złącze opisane jako Small Door. Ktoś poznaje może płytę i dysponuje opisem złącza do czego jest wykorzystywane?

Pytanie drugie dotyczy wyjścia na lampę sygnalizacyjną Flash 24V. Czy to wyjście jest aktywne jako stałe czy pulsujące w momencie ruchu bramy? Chciałbym poprzez przekaźnik 24V/230V podłączyć istniejące oświetlenie garażu, a na razie nie mam jak zmierzyć tego sygnału.

Bigtor solo - podłączenie krańcówki furtki i oświetlenia garażusolo.jpg Download (69.99 kB)

Bigtor solo - podłączenie krańcówki furtki i oświetlenia garażu20180311_1..001.jpg Download (803.67 kB)

0 3
  • #2 12 Mar 2018 17:27
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Lampka ma światło stałe nie pulsacyjne.
    Zabezpieczenie drzwi wepnij do płyty głownej blokując sygnał z czujników optycznych.. Jeżeli drzwi będą otwarte to nie zadziała napęd.
    Pozdrawiam daro

0
  • #3 12 Mar 2018 22:45
    rostex
    Poziom 13  

Zabezpieczenie drzwi ma zwierać/rozwierać pomiędzy PE i COM?
    Czy nada się jako zabezpieczenie zwykły kontaktron używany w instalacjach alarmowych?

0
  • #4 13 Mar 2018 06:36
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Nie pomiędzy PE i OUT.
    Tak wystarczy ale musi być NO.
    Pamiętaj że musisz aktywować fotokomórkę przy zamykaniu i otwieraniu.

0