Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywanie internetu. Irytująca sprawa

Whenowsky 12 Mar 2018 16:51 372 2
  • #1 12 Mar 2018 16:51
    Whenowsky
    Poziom 3  

Cześć. Mam niewiarygodnie irytujący problem. Mianowicie po przeprowadzce musiałem zmienić dostawce internetu. Wybrałem Tmobile, gdzie Dostałem mały routerek alcatela do tego. Ale przechodząc do problemu. Mój laptop ma straszne problemy z tym połączeniem. Często jest tak, że laptop łączy się z WIFI ale Internetu nie ma. Nie działa wyszukiwanie stron w przeglądarce, gry online się nie załączają. Po krótkiej chwili Internet się pojawia (w sensie działa), ale to "działanie" jest strasznie niestabilne. Przykładowo grając w coś online, co dłuższą chwilę (około 15 minut) po prostu mnie wywala. To samo oglądając coś na YT czy przeglądając strone. Najlepsze, że ikonka wifi nie pokazuje nic, gdy Internetu nie ma. Żadne trójkąty obok Wifi, żadnego samoistnego restartowania się sieci. Nic. Prostu dalej pisze, że rzekomo jest jest internet ale go nie ma..
    Już zaczynam tracić nadzieję, że to naprawie. Próbowałem już wielu sposobów. Aktualizowanie sterowników do karty sieciowej, usuwanie anty wirusa, zablokowanie firewalla, załączenie starszych sterowników do karty sieciowej, skanowanie anty wirusem. Zero skutku. Próbowałem także przypisać IP na sztywno ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem (byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł zrobić to na Windowsie 10). Dodam, że problem występuje tylko na jednym urządzeniu.. tylko moim laptopie (HP Pavilion g6). Byłbym mega wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł. Nawet postawie piwo. Z góry dziękuję za pomoc. W zalacznikach podłączanie moje ipconfig /all. Może Wy się czegoś dopatrzycie.

0 2
  • #2 12 Mar 2018 17:31
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Whenowsky napisał:
    Wybrałem Tmobile, gdzie Dostałem mały routerek alcatela do tego

Na jakiej podstawie wybrałeś tego dostawcę internetu, czym się kierowałeś? Podaj lokalizację aby można było coś więcej powiedzieć bo to na 99% problemy z zasięgiem plus słaby router.

0
  • #3 12 Mar 2018 17:46
    Whenowsky
    Poziom 3  

Potrzebny mi był internet, którego będę mógł zabierać ze sobą do pracy itd. A jako, że w moim osiedlu dopiero podpinaja światłowody itd. To zdecydowałem się tymczasowo na taki internet. Mieszkam w Małopolsce. Na stronie routera pokazuje pełny zasięg, więc to nie to, patrząc z resztą też na to, że na drugim laptopie i telefonie wszystkie działa bez zarzutu.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam także, że gdy korzystam na jednym komputerze z tego internetu to inne urządzenia nie są podpięte, więc router raczej się nie grzeje lub coś w tym rodzaju...

0