Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk HDD windows xp muli smart

sezamek1982 12 Mar 2018 17:47 402 10
  • #1 12 Mar 2018 17:47
    sezamek1982
    Poziom 5  

Witam serdecznie
    od wczoraj mam problem z odpaleniem windows xp (na pc mam dwa windowsy xp i 7)
    Xp ładuje się długo...a jak się już załaduje to raczej wisi...trudno cokolwiek zrobić bo jakby go zawieszało...., podczas resetu dwa razy przy starcie systemu wywaliło napis na czarnym tle jakby dysku nie widziało...
    na win7 odpaliłem HDtune i wklejam Państwu smart oraz połowiczne skanowanie (w trakcie skanowania, jak wywali dalej czerwone sektory wkleję)

czy dysk jest padnięty ?:(
    czy można go jakoś naprawić? a może jakaś inna przyczyna?
    Dysk HDD windows xp muli smartDysk HDD windows xp muli smart

0 10
  • #2 12 Mar 2018 17:49
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zgraj z dysku wazne dane o ile jakies masz, nastepnie wykonaj zerowanie przy pomocy mhdd, po zakonczeniu zamiesc zdjecie ekranu z widocznymi czasami dostepu do sektorow oraz nowy stan smart (w mhdd pod F8).

Zerowanie usunie WSZYSTKO z calego dysku bez mozliwosci odzyskania!

0
  • #3 12 Mar 2018 17:53
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jako, że ten uszkodzony sektor jest na samym początku dysku to możesz właśnie doświadczać takich zachowań podczas ładowania systemu. Ewentualnie z racji, że jest tylko 1 jeśli czujesz się na siłach to po zabezpieczeniu danych możesz próbować zrobić skan powierzchni w MHDD i jak reszta jest ok to wyzerować tylko jeden uszkodzony sektor zgodnie z (to pod MHDD):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16911042#16911042

0
  • #5 12 Mar 2018 19:15
    sezamek1982
    Poziom 5  

Pytanie zasadnicze, czy da się i czym w miarę szybko i Spawnie zrobić obraz dysków z dwoma windowsami- mam na myśli clona i zapisać na dysku zewnętrznym, tak żeby móc po"zerowaniu" jak się uda albo po wymianie dysku przywrócić wszelkie dane tak jak jest obecnie...?

0
  • #6 12 Mar 2018 19:42
    mati211p

Zrób kopię posektorową na dysk zewnętrzny (dysk zewnętrzny musi mieć minimum 500GB wolnego miejsca). Po wykonaniu kopii zrób skan powierzchni problematycznego dysku i zamieść wyniki skanu. Jeśli będzie ok wyzeruj tylko uszkodzony sektor, po tym sprawdź zachowanie dysku na początek.

0
  • #7 13 Mar 2018 07:30
    sezamek1982
    Poziom 5  

Panowie jaki dysk polecacie relatywnie tani cenowo...?ssd raczej odpada bo drogie są (nie jestem wymagającym maniakiem kompów)
    przedział myślę 0,5-1Tb (bliżej mi 1tb) Tak żeby dysk był na lata.
    Aha płyta główna Ga-990FXA-UD3 -jakie to dyski obsługuje bo są chyba rożne sata?

Co do dysku w win7 udało mi się zgrać dane(głównie o zdjęcia mi chodziło i bardzo ważne dane z pracy). na win7 komputer chodził normalnie, stabilnie i nic nie zawieszało się...ponieważ problem dotyczył win xp postanowiłem go przeinstalować, i niby sie przeinstalował ale jakby nie do końca, a przy resecie podczas instalacji wyskakiwał na 3 sek. komunikat invalid boot ini. Teraz windowsa7 nie mam przy rozruchu (brak wyboru) a win xp jest jakby niekompletnie zainstalowany.. Czy np coś z partycjami albo sektorem rozruchu czy w pliku boot może skutkować tym ze hdd tune pokazywał pierwszy bad sektor(reszta same zielone)? chciałem zrobić bootcfg/rebuild i wyskakuje że się nie da (po pracy spróbuję jeszcze chkdsk, może po nim ruszy rebuild) Ale czy może to mieć jakiś wpływ na takie działanie kompa? Może dysk nie jest walnięty?

tak czy siak dysk kupię, bo nie wiem czy zerowanie i remap ogarnę...jednak jakby się tego dało naprawić chciałbym go naprawić chociażby żeby gry instalować na nim(czasami)
    Czy płyta główna ww. pozwala mi podpiąć dwa dyski czy jak jeden jest wadliwy nie pociągnie to drugiego?
    Jaki dysk wybrać najlepiej(na znanym portalu aukcyjnym?) do ww płyty głównej
    miłego dnia!

0
  • #8 13 Mar 2018 15:33
    mati211p

Nie kupuj na znanym portalu aukcyjnym, bo kupisz gorszy dysk niż masz jak trafisz na "kręcony" a takich nie brakuje. Instalując XP uszkodziłeś rozruch Windows 7. Dysk był i będzie dalej problematyczny, problem nie dotyczy rozruchu a powierzchni dysku. Teraz to namieszałeś dużo bardziej niż miałeś jedynie. Jak podłączysz dwa dysku i jeden będzie uszkodzony to szybkość działania i tak będzie zależeć od tego uszkodzonego z uwagi na jego problemy.

0
  • #9 13 Mar 2018 15:56
    sezamek1982
    Poziom 5  

zamówiłem na portalu aukcyjnym wd purpurowa seria...u przedstawiciela komputronik

stary spróbuje wyzerować, aczkolwiek nie wiem czy mi się uda...bo chcę usunąć dane definitywnie...czy da się to jakoś zrobić z poziomu xp?

gdzie się utylizuje dyski twarde?

0
  • #10 13 Mar 2018 15:59
    mati211p

Dysk nie wygląda źle, zerowania nie można zrobić z poziomu XP.

0