Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDCF 6-S - przestało obracać się ramię, staje w jednej pozycji

Sebastian_M26 12 Mar 2018 18:37 159 2
  • #1 12 Mar 2018 18:37
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Witam!
    Ramię staje prostopadle do drzwiczek, już wcześniej były objawy, bo czasem stanęło i znów obracało się, lecz teraz zatrzymuje się w tej pozycji na stałe, czy pusta czy pełna i na dowolnym programie. Wszystkie funkcje działają.
    Zmywarka wyczyszczona środkiem, filtry czyste, zawsze pracowała z solą, dodam że ma ponad 4 lata intensywnie eksploatowana, często na 60C i 70C, więc mułu z tłuszczu nie podejrzewam.
    Wodę na ramię podaje, nawet mocno, nie wiem czy takie same ciśnienie jak nowa bo wcześniej nie sprawdzałem z otwartymi drzwiczkami. Poziom wody prawidłowy, ręczne zmiany poziomu wody nic nie dają.

Czy to zbyt słabe ciśnienie pompy (500zł) co oznacza złom, czy coś jeszcze sprawdzić?
    Co napędza śmigło, tylko ciśnienie z bocznych dysz czy może rowki na dopływie ramienia spryskiwacza?
    W tego typie zmywarki kompaktowej CDCF ramie jest proste, widziałem że w nowym modelu CDCP ramię jest już wygięte.

0 2
  • #2 13 Mar 2018 07:50
    GrzesiekF1
    Poziom 8  

Wyciągnij dolne śmigło i sprawdź czy wszystkie otwory są drożne. Śmigła są napędzane wypływającą przez nie wodę, jeśli dziurki są zatkane to nie ma jak się obracać. Sprawdź też czy filtr jest dobrze zamocowany i czy śmigło o niego nie haczy ;)

0
  • #3 13 Mar 2018 09:29
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Wszystko idealnie czyste i sprawdzone. Co innego używać zmywarki 7x na tydzień, a co innego jak w tym przypadku 3x na dzień. Czy ktoś spotkał się z spadkiem wydajności pompy w zmywarkach bo chyba tylko ten trop pozostaje.

0