Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kursy unijne do wyboru cnc, AutoCAD, Sep, hds.

Gantree206 12 Mar 2018 19:18 501 2
  • #1 12 Mar 2018 19:18
    Gantree206
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Chciałbym się poradzić jaki kurs mógł bym wybrać w związku z projektem unijnym. A mianowicie Centrum Rozwoju Aktywności Społecznej organizuje projekt w którym mogę wybrać różne kursy np. :
    – Operator programista CNC
    – Operator żurawi przenośnych (HDS)
    – Operator wózków jezdniowych podnośnikowych z wymianą butli gazowych kat I, II, III –
    – Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci grup I, II, III tak zwane uprawnienia SEP
    – Inventor Autodesk I, II
    – AutoCAD I, II, III
    I tu zasadnicze pytanie który kurs będzie przydatny w życiu(mam dopiero 18 lat) . Ja preferowal bym Cnc lub AutoCAD ale proszę o pomoc bo już nie wiem co tu wybrać. Dodam że na Cnc jest dużo chętnych i mogę nawet czekać 4 miesiące na realizację. Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #2 15 Mar 2018 19:48
    bob35
    Poziom 12  

1– Operator programista CNC - papier wart tyle co toaletowy
    2– Operator żurawi przenośnych (HDS)- pewnie prawka nie masz.
    3– Operator wózków jezdniowych podnośnikowych z wymianą butli gazowych kat I, II, III –
    4– Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci grup I, II, III tak zwane uprawnienia SEP 3 i 4 to jedyne
    warte uwagi
    5– Inventor Autodesk I, II
    6– AutoCAD I, II, III 5 i 6 jeżeli znasz rysunek techniczny i podstawy wymiarowania.
    Jak chcesz robić na CNC to skończ 3 i 4 szybciej Cię zatrudnią . Podczas pracy nauczysz się wszystkiego więc po co kończyć kurs jak na początek obsługujesz tylko zielony guzik . Co do CADa to ile firm tyle programów . Pracuje jako narzędziowiec . Z CNC to pewnie 25 lat nie kończyłem żadnych kursów i programuje sam rysuję sam z CAMa też korzystam.

0
  • #3 15 Mar 2018 20:25
    mychaj
    Poziom 31  

1. Operator/programista CNC - warto zrobić jak chcesz w tym zawodzie pracować, zawsze to jakieś podstawy a nuż trafisz na firmę która pozwoli ci się doszkolić i rozwinąć.
    2. Jak masz prawko C/C+E też warto -jeśli chcesz jeździć
    3. To samo co powyżej - jak masz ambicje być magazynierem...
    4. Dobrze mieć jak pracujesz w zawodzie , robić dla samego posiadania bez sensu.
    Pójdziesz do firmy i w 5 minut zweryfikują czy masz świadectwo dla samego posiadania czy coś potrafisz.
    Jesteś elektrykiem, gazownikiem, obsługujesz duże sprężarki, dmuchawy, pompy?
    5/6 To dla kogoś pracującego w dziale projektowym/ przygotowania produkcji, z tym że CAD-a nie nauczysz się z kursu, tu trzeba dużoo ćwiczyć i rysować.
    Jak dla mnie rozrzut z doopy :zawody fizyczne, trochę fachowe i totalny odjazd: projektowanie?

0