Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

York fitness c220 - Zniknął program

zibizibi2a 12 Mar 2018 21:25 414 4
 • #1 12 Mar 2018 21:25
  zibizibi2a
  Poziom 14  

  Witam,

  Mam problem z rowerkiem york fitnes c220. Zniknęły różne programy które były na początku jak kupiłem a został tylko jeden o stałej wartości. Nie ma już też 32 stopni obciążenia a jedynie 16. Do tego wszystko się odwróciło. Na poziomie maksymalnym pedałuje się najlżej, a na minimalnym najciężej. Do tego mam wrażenie że stopień obciążenia nie wzrasta liniowo.
  Spotkał się ktoś czymś takim i może coś podpowiedzieć, bo mi do głowy przychodzi tylko celowe fabryczne skasowanie pamięci (takie teorie spiskowe). Na płytce komputera nie widać wzrokowo żadnych uszkodzeń. Czujniki tętna, prędkości obrotowej podają wartości i wydają się być w porządku.

  Pozdrawiam
  ZiBi

  0 4
 • #2 09 Kwi 2018 12:36
  Andipol2018
  Poziom 2  

  Witam,

  Mam ten sam problem z tym samym rowerkiem, mam go już od 4 lat i od pewnego momentu zniknęły wszystkie programy - tak jak by był tylko jeden program. Skala zmniejszyła się do 16, gdzie praktycznie koło zamachowe ciężko chodzi już przy 4-5 punkcie, a kiedyś był to 20-22. Jedyna rzecz która mnie zastanawia to akumulatory. Czy zmieniałeś może na nowe ewentualnie jakaś modyfikacja była w tym rejonie?

  Pozdrawiam,
  Andipol

  0
 • #3 12 Kwi 2018 20:14
  zibizibi2a
  Poziom 14  

  Nie zmieniałem akumulatorów, ale faktycznie były w złym stanie bo po przestaniu pedałowania natychmiast gasł wyświetlacz. Wstawiłem zwykłe baterie. Teraz nie gaśnie od razu. Czyżby trzeba było je wymienić w odpowiednim czasie i dlatego się wszystko skasowało?

  Napisałem do serwisu Yorka z opisem usterki ale minął miesiąc i nic nie odpisali.

  0
 • #4 12 Kwi 2018 20:31
  Andipol2018
  Poziom 2  

  Witam,

  No właśnie celowo nie napisałem do końca co ja zrobiłem bo chciałem mieć pewność że objaw jest taki sam. Otóż ja też właśnie włożyłem zwykłe baterie alkaliczne duracell i jak się okazało od tego momentu coś się uszkodziło - sprawdziłem w instrukcji i jest napisane, że właśnie nie można wkładać zwykłych baterii bo może to doprowadzić do uszkodzenia komputera pokładowego. Więc chyba jednak to jest powód. Nowy komputer to 600-700 zł + robocizna - nie wiem czy opłacalne...

  0
 • #5 14 Kwi 2018 20:53
  zibizibi2a
  Poziom 14  

  U mnie było jednak inaczej. Po prostu pewnego dnia po długiej przerwie to się nagle stało, ale bez żadnych ingerencji w akumulatorki. Zauważyłem, że od tego momentu gaśnie wyświetlacz po zaprzestaniu pedałowania, ale nie wiązałem tego z żadnymi akumulatorkami. W ogóle na tamten moment o nich zapomniałem. Wymieniłem je na baterie z pół roku później jak znalazła się instrukcja i zauważyłem, że takie coś jest. Teraz nie gaśnie ale program nie wrócił. Trochę głupio, jak te akumulatorki podtrzymywały program. Powinna być jakaś lokalna bateria w komputerze.

  Ja nie tyle obstawiam jakieś uszkodzenie, co wykasowanie się programu. Oryginalne akumulatory były rozładowane do zera (faktycznie po początkowym zapale w odchudzaniu porzuciłem jazdę na ponad rok i może dlatego padły). Nie ładowały się też później od jazdy.

  0