Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio CCRT 700 po wyłączeniu i włączeniu powraca ciągle na wyższy poziom głosu.

basior6000 12 Mar 2018 21:53 285 0
  • #1 12 Mar 2018 21:53
    basior6000
    Poziom 8  

Witam mam otóż taki problem z radiem CCRT 700 w Omedze B.

Polega on na tym, że po wyłączeniu radia załóżmy na pierwszej skali poziomu głosu i jego ponownym włączeniu po około 1 minucie, radio włącza się ze znacznie wyższym poziomem głosu. Dzieje się tak cały czas nie ważne na jakim poziomie głosu się zostawi, cichym, bardzo głośnym, to i tak radio po włączeniu ustawia się na swój poziom głosu, który według mnie jest za głośny i jest to strasznie irytujące.

Co ciekawe dzieje się tak po około minucie od wyłączenia radia, jak uruchomię je szybciej, gra na poziomie przed wyłączeniem. Zaobserwowałem też w ciemnościach, że na radiu po wyłączeniu delikatnie żarzy się klawisz włączenia (OI), po minucie słychać takie pyknięcie, klawisz gaśnie całkowicie i już wtedy zawsze radio włącza się na swoim dosyć głośnym poziomie, a nie tym ostatnim co używałem. Jak włączy się radio przed wygaśnięciem tego klawisza, to radio uruchomi się na ostatnio używanym poziomie głosu.

Dodam też, że radio, pamięta stacje, ustawienia i ostatnio używane źródło dźwięku, więc nie gubi pamięci.

Szukałem w instrukcji do radia, ale w ustawieniach tego radia nigdzie tego nie można wyregulować a i znalazłem też taki zapis:

" • Po włączeniu urządzenia głośność

pozostaje na poziomie takim, jaki

ustawiony był w momencie wyłączenia

pod warunkiem, że leży on poniżej

głośności zaprogramowanej na stałe

jako poziom podstawowy."

Z tego zapisu wynika, że coś u mnie jest nie tak, bo nawet jak ściszę na max, to i tak włączy się bardzo głośno.

Teraz pytanie, od czego, zacząć, co może być przyczyną, może coś trzeba przeprogramować ?

0 0