Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC-Komputer sam sie resetuje

apoka 12 Mar 2018 21:55 606 8
  • #1 12 Mar 2018 21:55
    apoka
    Poziom 3  

Witam wszystkich od pewnego czasu sam resetuje mi sie komputer tzn nie do końca ekran gaśnie ale wszystko chodzi któryś z wiatraków wchodzi na obroty chyba od procesora tydzień temu wymieniłem dysk, ramy, kartę graficzna a problem nadal występuje :/ Prosze o pomoc
    specyfikacja :
    płyta głowna db75en
    Windows 8.1 Pro
    Procesor:Intel Core i3-3225 CPU @ 3.30GHz
    Ramy:6 GB
    Monitor:HP w2207h
    zasilacz jest na "czarnej liscie" ale to chyba nie jego wina ;) z tego co się orientuje
    Jeśli zły dział proszę o przeniesienie
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 12 Mar 2018 22:18
    aarek68
    Poziom 17  

Nie napisałeś jaki to jest ten zasilacz z "czarnej listy", a wbrew pozorom to on może być głównym winowajcą restartów. Przedstaw nam jeszcze tutaj jakie temperatury w idlle i stresie osiąga ten Twój komputer. Odpowiedni program do tego to HWiNFO64 - zaznaczoną opcją "sensors only". Do pobrania Tutaj

0
  • #3 12 Mar 2018 23:36
    apoka
    Poziom 3  

w stresie tzn ? :/ Głownie "resetuje" mi sie gdy gram w grę o nazwie " League of Legends" pograłem i o to efekty zapomniałem napisać jeszcze ze również gaśnie mi monitor na 2-3 sekundy ;/ głownie w grach nazwa zasilacza "feel-350ATX" mam nadzieje ze niczego nie brakuje na zdjęciu

0
  • #4 13 Mar 2018 05:55
    aarek68
    Poziom 17  

Na początek proponuję podmianę zasilacza na jakiś markowy, ten w którego jesteś posiadaniu, to rzeczywiście typowy reprezentant tzw. "czarnej listy". Mimo, że ani napięcia, ani temperatury nie wyglądają źle, to w nim upatruję przyczynę resetów. Napisz jeszcze jaką posiadasz kartę graficzną, bo tej informacji brakuje.

0
  • #5 13 Mar 2018 11:21
    apoka
    Poziom 3  

kurde tylko ten zasilacz jest teoretycznie nowy nie używany sprawdzany itp wiec nie chce go znowu wymieniać :/ Karta graficzna GT 430 tez wymieniana przyczyna mogą byc ramy ? :/ 3 miesiące temu dokupiłem x2 kości a problem występuje od 2 miesięcy napisałem do sklepu gdzie je kupiłem i sprzedawca odpisał cytuje " proszę w pamięciach przeczyścic styki jakimś alkoholem (przez szmatkę mocno potrezc styki , na 99% pomoże)" rozumiem ze mam zdjąć radiator i je całe przeczyścić tak ? Pozdrawiam

0
  • #6 13 Mar 2018 12:01
    safbot1st
    Poziom 43  

apoka napisał:
    rozumiem ze mam zdjąć radiator i je całe przeczyścić tak ? Pozdrawiam

Nie czyń tego. Bynajmniej, nie odlepiaj radiatorów od kości RAM!
    Sprzedawcy chodziło o przeczyszczenie tych złotych "pazurków" na dole modułów.

I próbujesz tym Feel 300W zasilić i3-3225+GT430?
    Podałeś model ale jeszcze ważna seria. Fell I, II, czy III?
    11.9 do 11.8V na linii +12V nie zachwyca.
    CPU 55W TDP, karta 50W i tak może ten bubel nie umieć oddać potrzebnej mocy.
    Podmień to na normalny zasilacz. Może się wszystko wyjaśni.
    Ewentualnie uszkodzenie GPU - karta do sprawdzenia w innym PC.

Podaj wizualny stan czubków kondensatorów elektrolitycznych na płycie.
    Czy są pęknięte / spuchnięte?

Póki co sprawdź jak zestaw działa na grafice Intel4000. Podaj efekty.

0
  • #7 15 Mar 2018 20:54
    apoka
    Poziom 3  

safbot1st napisał:
    próbujesz tym Feel 300W zasilić i3-3225+GT430?

Prosze Pana obok jest komputer i5 8 gb ram i karta chyba o 3 modele lepsza i ten zasilacz ciągnie juz od kilku lat ;) wiec nie wiem w czym problem :/ co do mojej sytuacji po wyciągnięciu ram które kupiłem 3 miesiące temu sprawa po części sie rozwiązała ;) teraz zostaje tylko problem ekranu który kilka razy dziennie gaśnie na 2 sekundy :/ czym to moze byc spowodowane ? Mam nadzieje ze mogę liczyć na mała pomoc co do zasilacza i płyty głownej zdjecia nizej ;) Monitor HP w2207h

PC-Komputer sam sie resetujePC-Komputer sam sie resetujePC-Komputer sam sie resetujePC-Komputer sam sie resetujePC-Komputer sam sie resetuje

0
  • #8 20 Mar 2018 20:45
    apoka
    Poziom 3  

Help ? ;( ktos cos ?

0
  • #9 03 Kwi 2018 17:45
    safbot1st
    Poziom 43  

Feel w dodatku 1ka. Nie masz naprawdę od kogoś pożyczyć na pól dnia normalny zasilacz?

0