Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Alarmowa CA10 z Manipulatorem CA-10KLED

girqof 12 Mar 2018 22:25 489 11
  • #1 12 Mar 2018 22:25
    girqof
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z alarmem...niestety jestem poza granicami Polski a alarm założony w domu jest firmy Satel.Co gorsza nikt się nie chce tego podjąć albo takich fachowców mi przysyłają...Do rzeczy do centrali podłączone jest 6 czujek 2EOL/NC ,2 sygnalizatory jeden zew drugi wew, i dwa czujniki magnetyczne w drzwiach z czego czujniki magnetyczne podłączone są bezpośrednio z manipulatora. Manipulator CA-10KLED.Problem jest następujący po załączeniu aku i zasilania na manipulatorze migają 2 diody alarmu i zbrojenia (na przemian) z 3 sec piknięciem...próbowałem zakładac zworkę na RESET odczekałem 60s i dalej to samo nie można wprowadzić w ogóle hasła do trybu serwisowego.Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach więc potrzebował bym porady jak i pomocy w ew. rozwiazaniu problemu jeżeli jest to w ogóle możliwe , dla osoby z moim skromnym pojęciem.JEstem w stanie udzielić odpowiedzi na zadane pytania i szczerze powiedziawszy liczę na waszą pomoc. Dodam,iż było kilku "fachowców" niestety bez rezultatów natomiast zostałem z dodatkowym manipulatorem(nowy)jako że stary był "popsuty".Po heroicznej walce doszedłem do wniosku, że bynajmniej spróbuje wziąć sprawy w swoje ręce przy ew waszej pomocy.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

0 11
  • #2 12 Mar 2018 22:53
    alster1
    Poziom 26  

Na początek sprecyzuj jaki masz sprzęt.
    Centrala CA6 i manipulator CA-6 KLED czy centrala CA10 i manipulator CA-10 KLED, bo to co napisałeś "centrala CA 6 i manipulator CA-10 to raczej chodzić nie będzie.

0
  • #4 13 Mar 2018 12:11
    alster1
    Poziom 26  

norbert.s. napisał:
    CA-10 KLED z klapką o ile dobrze pamiętam będzie chodzić.

Człowiek się uczy całe życie:) nie przyszło by mi do głowy żeby stworzyć takie połączenie, ale niech autor wątku się wypowie co ma zainstalowane bo ostatnio odpisywałem na wątek o CA5 a później się okazało że to Versa 5.

0
  • #5 13 Mar 2018 12:59
    girqof
    Poziom 10  

Przepraszam najmocniej za duzo watkow mialem w zakladkach :) Tak wiec centrala alarmowa CA-10 v6.11 a Manipulator taki jak podalem dodam jedynie, ze posiada klapke.

0
  • #7 13 Mar 2018 16:18
    Stan-Mar
    Poziom 25  

Klawiaturę na krótko podpiąć do CA. Jeżeli dalej to samo, to najprawdopodobniej padła klawiatura (ostatnio dwa takie przypadki).

0
  • #9 13 Mar 2018 20:05
    girqof
    Poziom 10  

Przestudiowałem instrukcję instalatora i użytkowanika...I nie napotkałem tego typu informacji ew. jakimś cudem pominąłem...więc po ostatnim "fachowcu" został w takim układzie stan serwisowy...zanim sam spróbowałem resetować miałem w/w sytuacje na manipulatorze...którą najwidoczniej powieliłem...reasumując wychodzi na to , że centrala i manipulator funkcjonują i kolejnym etapem jest programowanie?Czy jest możliwość abym sam zaprogramował czy jest to nieosiągalne dla takiego laika jakim jestem? W internecie znalazłem informacje o programowaniu przez komputer ale szczerze nie znam się na tym i jeżeli istenieje taka możliwość prosił bym o jakąś radę.
    Z góry dziękuję za odp.

0
  • #10 13 Mar 2018 21:40
    dawidedziu
    Poziom 25  

Tak ogólnie to samo programowanie nie jest trudne czy jakoś mega skomplikowane. Dopiero po n-tym razie dobrze załapiesz jak się do tego odpowiednio zabrać, co w jakiej kolejności zaprogramować, jakie małe kruczki masz po drodze - na pierwszy raz dla laika może to nie być nic łatwego. Najgorsze w tym systemie jest to, że opierasz się tylko na diódkach - musisz być na 100% pewien, że programujesz odpowiednio daną funkcję. Ewentualnie programowanie przez program, ale do tego potrzebny odpowiedni przewód.

0
  • #11 13 Mar 2018 22:22
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeden załapie szybciej, drugi wolniej, ale do ogarnięcia. Problemem dla laika jest fakt, iż nie wie KTÓRE i JAK zaprogramować funkcje lub poszczególne wartości. Jeśli nie wie, co to parametryzacja, nie zaprogramuje linii, jeśli nie wie, co to typ linii, nie ustawi czasów i typu reakcji wyjść. To klasyczny przykład powiedzenia "wiódł ślepy kulawego". Przy pewnej dozie szczęścia możliwe jest zaprogramowanie podstawowych funkcji, ale przy LED-owej klawiaturze... słabo to widzę.
    ...i zawsze ta niepewność - czy zadziała, czy dobrze poustawiałem...

0
  • #12 15 Mar 2018 22:26
    girqof
    Poziom 10  

W weekend bede mial troche czasu to sprobuje sie pobawic i zdam relacje:)

0