Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka sieciowa do 150 zł

Wkretator15 13 Mar 2018 01:49 717 5
  • #1 13 Mar 2018 01:49
    Wkretator15
    Poziom 2  

Witam poszukuję wiertarko-wkrętarki sieciowej do 150 zł.

Będzie sporadycznie używana do użytku domowego (wkręcanie mniejszych większych śrubek głównie w drewno, do metalu z tym bym raczej w tej kwocie nie podchodził, ewentualnie grubsze tworzywa sztuczne np. pcb).

Moje oczekiwania to takie, żeby nie upaliła się od razu po włączeniu na drewnie (takie płyty paździerzowe albo wiórowe) i żeby była sieciowa, bo dużo czasu będzie leżała a akumulatorowe mają to do siebie, że wypadałoby je używać bo po 2-3 latach akumulatorki odpadają nawet bez użytku wedle tego co wyczytałem.

Mam swoje 3 typy a mianowicie:
    1.Skil 6220AA
    2.CMI 750 RPM jednobiegowa z OBI
    3. Tryton TCU300.

Widziałem jeszcze takie dziwne wiertarki udarowe, nawet o dziwo był jakiś Bosch za 150 zł i też mają więcej watów.. tylko nie znam się na tym kompletnie i nie wiem, czy taka udarowa nada się do wkręcania otworów w tak słabe płyty jak wiórowe czy wiercenia małych dziurek cienkim wiertełkiem np. w plastiku, bo te udarowe to chyba do betonów są ale wychodzą sporo taniej niż takie zwykłe z góry... i do tego te powyżej mają do 300 watów a tamte udarowe po 100-150 zł mają nawet chyba gdzieś około 800.

Polecicie coś amatorowi, który potrzebuje do bardzo rzadkiego użytku coś, co będzie miało kopa i nada się do wszystkiego od wkręcania śrub w delikatne meble do robienia takich dziurek wielkości plastikowego kubka w drewnie?

Dzięki za pomoc

I dziękuję moderatorowi za poprawienie tematu.

0 5
  • #2 13 Mar 2018 08:26
    ^ToM^
    Poziom 31  

Wkretator15 napisał:

Polecicie coś amatorowi, który potrzebuje do bardzo rzadkiego użytku coś, co będzie miało kopa i nada się do wszystkiego od wkręcania śrub w delikatne meble do robienia takich dziurek wielkości plastikowego kubka w drewnie?

Mogę ze swej strony polecić wkrętarkę sieciową Skil 6220. Do kupienia w Casto za 138 zł. Mam ją już wiele lat i działa niezawodnie i ma długi kabel sieciowy.
    Kolega natomiast zakupił w Biedronce za około 100 zł podobną, ale firmy NITEO i też jest fajnie zrobiona i dobrze działa.
    Do sporadycznego użytku w domu, szkoda rzeczywiście płacić więcej niż 100-150 zł. Ważne, aby za te pieniądze kupić najlepszą jaka jest na rynku.

Pozdrawiam!

0
  • #3 13 Mar 2018 13:40
    Wkretator15
    Poziom 2  

A jak ona wygląda w zestawieniu z trytonem? bo ona ma 27NM obrotowy max a tryton ma chyba 37, do tego ten tryton ma zakres o-550 RPM i 0-2100 więc ma kopniaka.

I jak mocna jest ta wkrętarka? tzn co najmocniejszego udało ci się nią wkręcić? dobrze wierci w drewnie?

Jestem trochę zrażony do skilla bo mam od nich taką małą wkrętareczkę akumulatorową za 80ziko i ma mocne bicie.

0
  • #4 13 Mar 2018 14:06
    ^ToM^
    Poziom 31  

Wkretator15 napisał:

I jak mocna jest ta wkrętarka? tzn co najmocniejszego udało ci się nią wkręcić? dobrze wierci w drewnie?

Wierci w zasadzie jak wiertarka 300 W, bo zdaje się, że taką ma moc. Natomiast wkręcam nią wkręty Φ8 /100 mm w drewno.

Pozdrawiam!

0
  • #5 13 Mar 2018 14:14
    Wkretator15
    Poziom 2  

To chyba zdecyduję się na skilla

dzieki za pomoc i też pozdrawiam

0
  • #6 13 Mar 2018 15:00
    ^ToM^
    Poziom 31  

Wkretator15 napisał:
    To chyba zdecyduję się na skilla

dzieki za pomoc i też pozdrawiam

W Casto poproś aby Ci załączyli i dali spróbować coś wkręcić do pieńka, to sam zadecydujesz. Można też sprawdzić w domu i w razie jak nie będzie Ci odpowiadać to zwrócić.

Pzdr!

0