Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie komórek zawierających tekst VBA

krzycho73 13 Mar 2018 06:43 321 4
  • #1 13 Mar 2018 06:43
    krzycho73
    Poziom 2  

Dzień Dobry.
    Ponieważ moja wiedza na temat VBA kończy się na nagraniu prostego makra, mam prośbę o pomoc.
    W komórkach kolumny A znajdują się numery składające się z dwóch liter (zawsze tych samych) i czterech cyfr. Oprócz tych numerów mogą się tam znajdować inne wartości.
    Chciałbym kopiować tylko te komórki,które zawierają te numery i wklejać je w innym arkuszu we wskazanym miejscu. Dodatkowo chciałbym, żeby, jeżeli dany numer się powtarza, był skopiowany tylko raz.
    Myślę, że można wykorzystać fakt, że wszystkie numery mają wspólny początek "FK"
    Mam nadzieję,że opisałem to w sposób zrozumiały.

0 4
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2018 08:16
    cbrman
    Poziom 27  

Przetestuj poniższy kod.
    Założenia:
    - dane wejściowe są analizowane od drugiego wiersza kolumny A
    - dane wyjściowe będą od pierwszego wiersza kolumny C
    - szukamy ciągu FKxxxx (gdzie: xxxx - cyfry) bez spacji. Jeżeli pomiędzy FK a cyframi wystąpi spacja to taki ciąg nie będzie brany pod uwagę.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 13 Mar 2018 11:32
    krzycho73
    Poziom 2  

Dzięki, działa super. Jakie wprowadzić zmiany, żeby dane wejściowe będą analizowane od 4 wiersza kolumny B w jednym arkuszu i wstawiane od 6 wiersza kolumny C innego arkusza?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2018 11:55
    cbrman
    Poziom 27  

Poprawiony kod, zmienne masz opisane, więc pozostaje przypisać do nich odpowiednie wartości (makro nie sprawdza czy arkusze o zadanych nazwach istnieją w skoroszycie):

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 13 Mar 2018 12:02
    krzycho73
    Poziom 2  

Dzięki serdeczne - wszystko działa doskonale!

0