Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S6 - zgranie danych/recovery przy zbitym LCD

seba1832 13 Mar 2018 07:00 555 12
  • #1 13 Mar 2018 07:00
    seba1832
    Poziom 3  

Witam,

w sobotę spadł mi mój Samsung S6, wyświetlacz jest niesprawny, dotyk też bo na chwile lcd załapał, ale nic nie dało się zrobić. Chciałbym odzyskać głównie kontakty, zdjęcia, smsy. Jak podłącze telefon przez kabel USB to niestety jak to w S6 na start jest ustawiony jako odtwarzacz multimedialny. Jest jakas kombinacja klawiszy aby zmienić go na pamięć USB? Myślałem też nad zakupem MHL zeby podlaczyc tel do tv, ale i tak mi to nic nie da bo dotyk nie działa i nic nie bede mogl zrobić. Jakieś pomysły?

0 12
  • #2 13 Mar 2018 08:13
    nomudrek
    Poziom 27  

Przy sprawnym wyświetlaczu można było by podłączyć myszkę przez kabel OTG, dołączany jako wyposażenie do tabletów. Jeśli LCD jest martwy to tylko wizyta w jakimś serwisie gdzie podstawią na czas potrzebny do zgrania danych i wyczyszczenia telefonu.

0
  • #3 13 Mar 2018 09:17
    seba1832
    Poziom 3  

A z poziomu komputera przez jakiś program? Kies lub inny może jakiś?

0
  • #5 13 Mar 2018 09:37
    seba1832
    Poziom 3  

Kontakty mi prawdopodobnie doczyta z konta gmail (czekam na nowy tel, nie sprawdzałem), nie miałem backupu zdjęć ani smsów.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Mar 2018 10:58
    leonov
    Poziom 40  

Sprawdź takie softy z linków poniżej, nie sprawdzałem ich działania więc robisz na własna odpowiedzialność ;-)

https://www.forecovery.com/samsung/recover-data-from-samsung-with-broken-screen.html

https://www.fonecope.com/galaxy-s6-s5-broken-screen-data-recovery.html

0
  • #7 13 Mar 2018 11:22
    seba1832
    Poziom 3  

Sprawdzę, zobaczę co z tego wyjdzie, jak nie da rady to będę chciał zrobić chociaż recovery żeby go wyczyścić całościowo i sprzedać, tylko pytanie czy z poziomu komputera mogę przywrócić ustawienia fabryczne i wyczyścić kom z prywatnych danych?

0
  • #9 13 Mar 2018 12:05
    seba1832
    Poziom 3  

Na czuja wątpię, że dam rade więc wolałbym z poziomu kompa zrobic wipe data/cache albo typowe jakieś czyszczenie z moich danych.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Mar 2018 13:04
    nutergsm
    Moderator - GSM

Jeżeli odzysk danych już cię nie interesuje to wgraj mu wieloplikowy firmware i pozbędziesz się wszelkich danych z telefonu. Przed sprzedażą telefonu należało by jeszcze usunąć konto google przypisane do telefonu, a bez sprawnego dotyku i wyświetlacza tego nie zrobisz.

0
  • #11 13 Mar 2018 13:48
    seba1832
    Poziom 3  

Spróbuję tym programem od leonov Android Data Extraction odzyskać tylko tam jest żeby na wyłączonym telefonie wejść w tryb Download, tylko jak mam wyłączyć tel jak nie działa dotyk/wyświetlacz, a przecież trzeba potwierdzić tap'em wyłączenie..? Konto google zostanie nawet po wgraniu nowego firmware?

0
  • #13 13 Mar 2018 16:34
    nutergsm
    Moderator - GSM

seba1832 napisał:
    Konto google zostanie nawet po wgraniu nowego firmware?

Tak zostanie bo jest zapisane na innej partycji.

0