Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat/Punto/1.2 16v/2003r. - Nie działa kontrolka check

mpendzik 13 Mar 2018 08:03 177 7
  • #1 13 Mar 2018 08:03
    mpendzik
    Poziom 10  

Witam serdecznie
    Posiadam punto z 2003r. z silnikiem 1.2 16v przed FL. Problem jest taki, że nie świeci się kontrolka check podczas uruchamiania silnika - widać jej zarys ale nie działa. Auto ma założone LPG przez poprzedniego właściciela, który twierdzi, że nawet nie wiedział że takie coś może być :-)
    Pierwsze co zrobiłem, to przyjrzałem się licznikowi - nie ma żadnych śladów ingerencji na śrubkach ani na plastikach - zresztą tam nie ma żaróweczek tylko wlutowane diody i chyba mało prawdopodobne, że akurat ta kontrolka się przepaliła.
    Myślę, że gaziarze zastosowali jakiś patent - tylko nie wiem - czy mogli przeciąć gdzieś jakiś kabel od komputera silnika ??
    Bardzo proszę o nakierowanie gdzie szukać przyczyny.
    Auto jeździ nawet ładnie - przyspiesza i nie szarpie - nie mam interfejsu żadnego żeby sprawdzić błędy, a zanim odwiedzę jakiegoś magika, który na dzień dobry wymyśli tysiąc możliwości z wymianą komputera łącznie, chciałbym spróbować rozwiązać problem z Waszą pomocą.
    Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

0 7
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2018 08:08
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

mpendzik napisał:
    nie świeci się kontrolka check

Podłącz diagnoskop i zrób test w którym ręcznie wymusisz uruchomienie kontrolki "check"

0
  • Pomocny post
    #3 13 Mar 2018 08:19
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Tam chyba jest komunikacja po CAN-ie wiem możliwe że sama kontrolka siadła, musiałbyś rozkręcić licznik i sprawdzić czy się zaświeci po podpięciu miernika w trybie sprawdzania diody.

0
  • #4 13 Mar 2018 08:30
    mpendzik
    Poziom 10  

No to chyba wyjmę licznik i sprawdzę bo innego wyjścia nie ma. Myślałem, że może gazownicy poszli na łatwiznę i coś przecieli.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 13 Mar 2018 08:34
    Tomasz Downacki
    Poziom 12  

Obawiam się, że została fizycznie unieruchomiona. Tak jak w większości VAG, włączasz zapłon, świecą się wszystkie i po chwili gasną wszystkie a połowa systemów nie działa jednak ty o tym nie wiesz bo 10 kontrolek jest podpięte pod jedną.

0
  • #6 13 Mar 2018 08:39
    mpendzik
    Poziom 10  

Kurcze - to jak to stwierdzić ?? Muszę wyjąć licznik, czy gdzieś w okolicach jednostki sterującej może być rzeźba ?
    Pozdrawiam

0
  • #7 13 Mar 2018 08:58
    Tomasz Downacki
    Poziom 12  

No skoro ktoś wyjął licznik żeby pozbyć się świecącej żarówki no to pod maską tego nie sprawdzisz.

0
  • #8 13 Mar 2018 12:11
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

mpendzik napisał:
    Kurcze - to jak to stwierdzić ?

CameR napisał:
    Podłącz diagnoskop i zrób test

Zamykam
    Reg.3.1.17. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

0