Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie prądów zwarciowych w poszczególnych fazach na linii WN 220 kV

Synvoret 13 Mar 2018 08:18 642 0
  • #1 13 Mar 2018 08:18
    Synvoret
    Poziom 7  

Szanowni forumowicze,
    otóż znalazłem bardzo ciekawe zadanie związane z oddziaływaniem elektromagnetycznym dwóch sąsiadujących linii napowietrznych 220 kV.
    Wyobraźmy sobie sytuację: dwie sąsiadujące, dwutorowe linie napowietrzne 220kV. Na linii L2, na odłączonym od zasilania i obustronnie uziemionym torze 1, fazie R, pracuje człowiek - załóżmy że na początku tej linii (widać to na rysunkach). Natomiast na sąsiadującej linii L1, na torze drugim, gdzieś w terenie, załóżmy 6 km od początku linii nastąpiło zwarcie. Jestem w stanie policzyć początkowy prąd zwarciowy Ik" dla każdego rodzaju zwarcia (1f, 2f, 2f z ziemią, 3f). Teoria obwodów ziemnopowrotnych mówi, że każdy z przewodów toru dotkniętego zwarciem oddziaływuje na tor 1 linii L2, który najbardziej nas interesuje ze względu na pracującego na nim człowieka.

Podpowiedzcie proszę,
    Jak mam obliczyć poszczególne prądy zwarciowe płynące w fazach zwartych mając początkowy prąd zwarciowy dla zwarć 2f, 2f z ziemią i 3f w miejscu zwarcia (chyba, że robi się to inaczej).
    Co zrobić w dalszych krokach gdy będą znane prądy zwarciowe by obliczyć prąd rażenia człowieka?
    Jak obliczyć indukowane napięcie w torze uziemionym? (znane są mi impedancje własne Zw i wzajemne Zm obwodów ziemnopowrotnych)

Obliczanie prądów zwarciowych w poszczególnych fazach na linii WN 220 kVObliczanie prądów zwarciowych w poszczególnych fazach na linii WN 220 kV
    Obliczanie prądów zwarciowych w poszczególnych fazach na linii WN 220 kV

0 0