Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje wbc 22/24 - wyje, buczy

88bartek88 13 Mar 2018 21:36 504 1
  • #1 13 Mar 2018 21:36
    88bartek88
    Poziom 4  

Witam, od kilku lat posiadam kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny brotje wbc 22/24. Od 2 lat mam problem zimą kiedy korzystam z dwóch funkcji. A mianowicie, kiedy z kranu leci CWU, jest ok natomiast po zakończeniu korzystania z CWU kocioł wyje kilka do kilkudziesięciu sekund. (dźwięk podobno do dźwięku podczas wdmuchiwania powietrza do butelki) Kiedy w trakcie wycia, ponownie odkręcę wodę - piec automatycznie się wycisza. W zeszłym roku serwisant powiedział, że te kotły tak mają i jest to rezonans powietrza w tłumiku zasysania powietrza, i można by tam jakąś gąbkę wsadzić aby zniwelować drgania. Nie do końca chce mi się wierzyć w jego teorię, tym bardziej że skoro producent nie przewidział tam żadnej gąbki to po co coś dokładać. W pierwszym roku korzystania wszystko było ok, a teraz problem narasta (głośniej i dłużej) kolejna sprawa to to, że coraz dłużej muszę czekać aż poleci ciepła woda.

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki.
    Dodano po 12 [godziny] 58 [minuty]:
    Panowie otworzyłem dzisiaj kocioł i się trochę pobawiłem. Nagrałem filmik z widocznymi objawami. Po odkręceniu wody piec wchodzi na obroty podgrzewając wodę, Po zakręceniu kranu kiedy piec zwolni zaczyna się po chwili charakterystyczny dźwięk który wydobywa się z tłumika zasysania powietrza. W tym tłumiku jest jedna dziurka, w zeszłym roku serwisant wywiercił obok drugą dziurkę. Na filmiku widać jak zatykam te dziurki jak i cały wlot.

0 1
  • #2 16 Cze 2018 23:00
    pawel komar 3 plus
    Poziom 12  

Witaj,

Możliwe, że już temat jest ogarnięty ale napisze coś od siebie.

Ten typ tak ma jeżeli nie wykonujemy przeglądów. Powodem jest mocno zabrudzony wymiennik ciepła (pierwotny). Brud który odłożył się w wymienniku ogranicza przepływ spalin. Zgodnie z instrukcją serwisową Brotje należy chemicznie wyczyścić kocioł. Jeżeli czyszczenie nie pomoże zostaje wymiana wymiennika. Cena wymiennika dla tego typu to 1900zł netto. Można co prawda wyeliminować gwizdy zwiększając stosunek gazu do powietrza. Taki zabieg nie rozwiązuje przyczyny problemu.

0