Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do salonu 55 cali lub więcej

Digimonix 13 Mar 2018 09:23 462 5
  • #1 13 Mar 2018 09:23
    Digimonix
    Poziom 2  

Czas na zmianę telewizora po 4 latach. Chcę się upewnić, czy mój trop jest słuszny - zdecydowałem się wstępnie na Sony KD-55XE8096. Szukam w sklepach, gdzie są raty 0%.

Przede wszystkim chce mieć mozliwosc podlaczenia wzmacniacza analogowego, czyli poprzez wyjscie słuchawkowego, którego ze świecą szukać w dzisiejszych telewizorach. Nie mam zamiaru inwestować w DACi małe. W przyszłości (za dwa lata może) szarpnę sie na odtwarzacz strumieniowy.

Szybko nie zmienię tego telewizora, chyba że padnie. Zmiana podyktowana jest wprowadzeniem się do nowego mieszkania, gdzie 40 cali po prostu gubi się na scianie...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,1m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Dwie.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost, ale zdarza się bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W godzinach od 8-12 świeci na telewizor.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 40H5500
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wyjście słuchawkowe, matrycę 100hz.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy.
    10 .Jakie urządzenia? PS4, USB oraz dekoder nc+ (mediabox+).
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 10h dziennie.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sportowe, filmowe oraz muzyczne.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30% dziennie.
    16. Preferencje co do marki? Sony lub Samsung
    17. Preferencje co do wielkości? Min. 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolne działanie menu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tyle samo dzień co wieczór.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty pla
    nujesz zakup? 4000zł, moze byc 4,5 ew. bo zakup na raty.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Ostatni kupiłem 4 lata temu.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Chętnie bym korzystał, jak będą sensowne.

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2018 11:37
    Ludwik XVI
    Poziom 36  

Sony KD-55XE8096 to w miarę dobry model na IPS i 60 hz.
    Niczym szczegolnym sie nie wyroznia poza w miare dobrymi kątami widzenia z boku.

Lepszym wyborem byłby Samsung 55MU7002, bo to model 120Hz (sport !) i matryca VA (katy widzenia będą gorsze niz na IPS)

0
  • Pomocny post
    #3 13 Mar 2018 12:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Powinieneś w tej klasie cenowej sięgać po modele w klasie wyższej :
    - Philips 55PUS7502
    - Samsung 55Mu 7002
    - Sony 55XE8505
    - LG 55Sj850
    - LG OLed G910
    - TCL 55X2 Qled

0
  • #4 15 Mar 2018 07:22
    Digimonix
    Poziom 2  

Zdecydowałem się ostatecznie na Sony 55XE8096, bo zamarzyłem sobie Soniaka. No i tu zaczęły się schody...

Wziąłem go wraz ze skanerem na raty w Euro RTV AGD.

Wczoraj przyszedł do mnie sprzęt. Na opakowaniach nie było śladów uszkodzeń. Skaner okazał się w pełni sprawny, natomiast telewizor Sony już nie. Po minucie od włączenia obraz się zawiesza - dźwięk jest, ale obraz przygasa i się zawiesza. Czasami pokazuje jakieś artefakty, poziome linie etc.

Próbowałem go resetować, odłączać z prądu, zmieniać źródła obrazu, podłączać samego (bez żadnego źródła obrazu) oraz przywrócać do ustawień domyślnych. Nic nie pomagało. Telewizor ma wadę już na starcie.

Jak pech, to pech...

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy mogę zwrócić towar? Czy mogę odstąpić od niego? Czy jeżeli odstąpie od niego, to czy skaner mogą zachować? Co wówczas z moimi ratami? Czy sprzęt odbierze kurier od RTV Euro Agd, czy muszę go na własną rękę wysyłać? Czy mogę go zawieźć do sklepu stacjonarnego i zażądać wymiany na inny egzemplarz, nowy, sprawny? Czy mogę ewentualnie wymienić na inny model?

Teraz to najchętniej bym go zwrócił i wziął Philips 55PUS7502. Ale nie wiem, co z tymi ratami. Dostałem awersji do Sony po przeczytaniu innych, podobnych historii.

0
  • #5 15 Mar 2018 07:49
    Ludwik XVI
    Poziom 36  

Digimonix napisał:
    Jak pech, to pech...

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy mogę zwrócić towar? Czy mogę odstąpić od niego? Czy jeżeli odstąpie od niego, to czy skaner mogą zachować? Co wówczas z moimi ratami? Czy sprzęt odbierze kurier od RTV Euro Agd, czy muszę go na własną rękę wysyłać? Czy mogę go zawieźć do sklepu stacjonarnego i zażądać wymiany na inny egzemplarz, nowy, sprawny? Czy mogę ewentualnie wymienić na inny model?

Po prostu pech. No i słaba kontrola jakości.

Odpowiedzi na pytania znajdziesz na infolinii sklepu.

0
  • #6 15 Mar 2018 10:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Miałeś lepsze modele 100Hz w tej klasie a wybrałeś 50 Hz.
    Nie wiem jakie procedury maja w sklepie w sprawie rat, wiec musisz u nich dopytać.

0