Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery IP w trybie ciągłym trybie B&W

m.jastrzebski 13 Mar 2018 10:36 270 2
  • #1 13 Mar 2018 10:36
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

Witam

Na chinskich portalach można kupić tzw kamery płytkowe. Czyli sama elektronika z sensorem, trzeba sobie do tego dołożyć obiektwe, filtry, obudowe. Cena zachęca.

Nie potrzebuje kamery w trybie kolorowym.

Tu pytanie, czy ma ktoś wiedze czy takie kamery mogę użyć bez filtra IR? Oczywiscie w trybie kolorowym kolory bylyby totalnie spaprane przez IR. Ale w nocy, gdy takim kamerom jest automatycznie zabierany filtr IR, działaja w trybie czarno-białym./ Taki tryb pracy by mnie satysfakcjonował również w dzień. Czy można takie kamery zmusic do pracy cz-białej w dzień z normalnie wyglądajacym obrazem czarno biuałym czy to też będzie miało dziwne "kolory"??

dzieki

0 2
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 14 Mar 2018 10:02
    Totoya
    Poziom 17  

Do czego będziesz używał tych kamer ? Masz jakiś konkretny problem do rozwiązania czy chcesz się po prostu pobawić w DIY? Pomysł świetny :) ale czy w ogóle ma sens przy bardzo niskich cenach sprzętu na wyprzedażach w działce CCTV

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 14 Mar 2018 10:16
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

Totoya napisał:
    Do czego będziesz używał tych kamer ? Masz jakiś konkretny problem do rozwiązania czy chcesz się po prostu pobawić w DIY? Pomysł świetny :) ale czy w ogóle ma sens przy bardzo niskich cenach sprzętu na wyprzedażach w działce CCTV

Do monitoringu? A standardowe kamery w wielkich obudowach z oświetlaczami IR mi nie pasują do zrobienia dyskretnego monitoringu, po za tym uważam takie za wyrzucanie pieniędzy. Sąsiadowi włamywacz w kominarce się do kamery usmiechnął i pomachał. Kasa w błoto. Jeśli dzięki wersji dyskretnej będę pół kroku przed złodziejem, lub się dowiem że ktoś się wczesniej koło domu kręci/zagląda to już coś.

DYI nie ma tam wiele. Od dołożyć obiektyw (2 śrubki) i obudowe pasująca do całości. Parę kabelków pewnie przylutować. A kamerę 4-5MP kupujesz za 100-200PLN.

Ale nie o to było pytanie. Jak taka kamera będzie działać bez filtra IR w dzień w trybie B&W. W ostatecznosci mogę poswięcic jakąś tanią kamerkę na eksperymentym ale jak odpowiedz jest znana to byloby prosciej.

0