Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator gardena d-89079 ulm regeneracja

13 Mar 2018 12:30 1686 6
 • Specjalista elektryk
  Dostałem do regeneracji akumulator od kosiarki gardena d-89079 ulm 36V 3,0Ah (Art Nr 8836). Po wymianie ogniw ładowarka sygnalizuje ładowanie, a po naładowaniu wyłącza się. Niestety po założeniu do kosiarki, kosiarka nie pracuje.
  Czy spotkał się ktoś z takimi objawami? Czy może trzeba zresetować sterownik w baterii?
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Czy przed wymianą ogniw urządzenie pracowało poprawnie?
  Miałem przypadek baterii rowerowej (Samsumg SDI), w której jedno ogniwo z pakietu uległo samorozładowaniu. Sterownik pakietu stwierdził chyba trwałe uszkodzenie i wyłączył cały pakiet. Nie do uratowania bez programatora do kontrolera. Zmierzam do tego, że odpięcie ogniw od sterownika powoduje czasem jego zablokowanie.

  mipix
 • Specjalista elektryk
  Ogniwa pracowały, tylko bardzo krótko.
  mipix napisał:
  Nie do uratowania bez programatora do kontrolera
  Gdzie można znaleźć/kupić/pożyczyć taki programator.
 • Specjalista elektryk
  Dogrzebałem się do procesora w tej baterii. Jest ATMEL MEGA 88PA.
  Czy któryś z kolegów regenerował taką baterię?
  Czy w ogóle jest szansa żeby ją ożywić.
  ?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Po kolei : jaki typ baterii, li-ion, li-pol, nimh/nicd ? Procesor atmela pewnie ma założone jakieś hasło, czy lock bity, więc ruszenie go będzie ciężkie. Następna rzecz - ile jest pinów komunikujących się z kosiarką, inaczej - co jest na wyjściu, czy jest tam tylko plus i minus ? Jeśli tak, to może wystarczy wymienić oryginalny sterownik na BMS.
 • Specjalista elektryk
  Baterie są litowo-jonowe. Do procesora się nie dobrałem, bo nie mam czym - jestem w tym zupełnym nowicjuszem. Niestety procesor kosiarki komunikuje się z baterią. Po założeniu baterii, kosiarka rusza na chwilę, a następnie melduje awarię baterii.
  Akumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracja