Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator gardena d-89079 ulm regeneracja

kj1 13 Mar 2018 12:30 1311 6
  • #1 13 Mar 2018 12:30
    kj1
    Specjalista elektryk

Dostałem do regeneracji akumulator od kosiarki gardena d-89079 ulm 36V 3,0Ah (Art Nr 8836). Po wymianie ogniw ładowarka sygnalizuje ładowanie, a po naładowaniu wyłącza się. Niestety po założeniu do kosiarki, kosiarka nie pracuje.
    Czy spotkał się ktoś z takimi objawami? Czy może trzeba zresetować sterownik w baterii?

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2018 12:51
    mipix
    Poziom 30  

Czy przed wymianą ogniw urządzenie pracowało poprawnie?
    Miałem przypadek baterii rowerowej (Samsumg SDI), w której jedno ogniwo z pakietu uległo samorozładowaniu. Sterownik pakietu stwierdził chyba trwałe uszkodzenie i wyłączył cały pakiet. Nie do uratowania bez programatora do kontrolera. Zmierzam do tego, że odpięcie ogniw od sterownika powoduje czasem jego zablokowanie.

mipix

0
  • #3 13 Mar 2018 13:05
    kj1
    Specjalista elektryk

Ogniwa pracowały, tylko bardzo krótko.

mipix napisał:
    Nie do uratowania bez programatora do kontrolera
    Gdzie można znaleźć/kupić/pożyczyć taki programator.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2018 14:13
    mipix
    Poziom 30  

Szukaj po oznaczeniach układu na płycie sterującej. Często te same procesory są w bateriach laptopowych. Szczegółów "ożywiania" poszukaj tu na forum w dziale regeneracja baterii. Link

mipix

0
  • #5 21 Mar 2018 07:27
    kj1
    Specjalista elektryk

Dogrzebałem się do procesora w tej baterii. Jest ATMEL MEGA 88PA.
    Czy któryś z kolegów regenerował taką baterię?
    Czy w ogóle jest szansa żeby ją ożywić.
    ?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Mar 2018 13:13
    krzychu1985^
    Poziom 27  

Po kolei : jaki typ baterii, li-ion, li-pol, nimh/nicd ? Procesor atmela pewnie ma założone jakieś hasło, czy lock bity, więc ruszenie go będzie ciężkie. Następna rzecz - ile jest pinów komunikujących się z kosiarką, inaczej - co jest na wyjściu, czy jest tam tylko plus i minus ? Jeśli tak, to może wystarczy wymienić oryginalny sterownik na BMS.

0
  • #7 22 Mar 2018 08:11
    kj1
    Specjalista elektryk

Baterie są litowo-jonowe. Do procesora się nie dobrałem, bo nie mam czym - jestem w tym zupełnym nowicjuszem. Niestety procesor kosiarki komunikuje się z baterią. Po założeniu baterii, kosiarka rusza na chwilę, a następnie melduje awarię baterii.
    Akumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracjaAkumulator gardena d-89079 ulm regeneracja

0