Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośna antena do LTE/multiband do modemu Huawei 3372 Play/Aero2

toolpusher 13 Mar 2018 13:27 441 5
  • #1 13 Mar 2018 13:27
    toolpusher
    Poziom 9  

Witam,
    Ze względu na charakter mojej pracy często jestem w różnych miejscach Polski o słabym zasięgu. Nieraz to jest środek lasu i miejsca oddalone od cywilizacji. Mam Aero2 i jestem klientem Play oraz posiadam modem Huawei 3372. Potrzebuje anteny przenośnej do mojego modemu. W tej chwili mam taką 11dBi pojedynczą z podstawą magnetyczną. Już miałem kupić Signaflexa X cross gdy poczytałem tutaj o tej firmie. Widzę, że polecacie anteny Sorensen lub Cybertech jednak są to anteny do masztu a ja potrzebuje coś na okno lub z uchwytem magnetycznym gdyż śpię w kontenerze/baraku.

0 5
  • #2 14 Mar 2018 10:45
    toolpusher
    Poziom 9  

Wiedziałem, że łatwo nie będzie.
    Pytanie jak kupię taką samą antenę dookólną jaką mam teraz i podłącze do drugiego gniazda w modemie jako dual to taki układ dwóch anten będzie lepiej działał niż jedna czy jednak uzysk nie jest warty zakupu drugiej anteny?

0
  • #3 14 Mar 2018 16:50
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Nie ma dobrych anten takich. Nie wmówisz mi że twój patyk ma 11 dbi. Druga antena może pomóc ale jak masz słaby sygnał to nic nie da bo te patyki to się nadają do drapania po plecach.

1
  • #4 14 Mar 2018 20:12
    myszkoscielna
    Poziom 22  

toolpusher napisał:
    polecacie anteny Sorensen lub Cybertech jednak są to anteny do masztu a ja potrzebuje coś na okno lub z uchwytem magnetycznym gdyż śpię w kontenerze/baraku.

Przykręć magnesy neo do podstawy jakiejś i będziesz mógł tuszę prosiaka na tym nawet powiesić.

0
  • #5 14 Mar 2018 22:50
    toolpusher
    Poziom 9  

Wyjaśnisz to z tymi magnesami. Chodzi o to ze na tych magnesach możesz powiesić takiego sorensena?

0
  • #6 15 Mar 2018 00:10
    myszkoscielna
    Poziom 22  

Tak myślę,
    zrób jakąs podstawkę, do tej podstawki przytwierdź antenę i magnesy neodymowe.

1