Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3x Bluetooth Czy to możliwe?

vstm 13 Mar 2018 14:58 369 7
  • #1 13 Mar 2018 14:58
    vstm
    Poziom 11  

Witajcie. Zanim wezmę się się za próby chcę zapytać. Czy ma ktoś praktykę z połączeniem trzech uC (avr) za pośrednictwem Bluetooth. Czy to jest w ogóle możliwe? Samo określenie "parowanie" podsuwa negatywną odpowiedź. Ale nie raz byłem zaskoczony. Docelowo mają być 2x Android i 1x avr. Ale jak zadziała na avr'ach to i musi na Androidzie.

0 7
  • #3 13 Mar 2018 15:28
    vstm
    Poziom 11  

Bez wątpienia możliwe gdy moduły projektowane są z premedytacją. Moje pytanie jest bardziej przyziemne - dotyczy HC-05 itp.

0
  • #5 13 Mar 2018 16:49
    vstm
    Poziom 11  

Czy dobrze rozumiem, moduł bluetooth w standardzie BLE umożliwi pracę w sieci? Np HM-10 ,11 ,15?

Dodano po 56 [minuty]:

Zamówiłem, odpowie mi praktyka. Najwyżej będę nękał. Naprowadziliście mnie na temat, dzięki. Mądrego to aż miło posłuchać. Póki co temat zamknięty.

0
  • #6 13 Mar 2018 17:53
    TvWidget
    Poziom 31  

W BLE można
    - Nawiązać jednocześnie kilka połączeń. Przy pomocy modułu HM raczej się to nie uda.
    - Przesyłać niewielkie ilości danych w trybie bezpołączeniowym (jedno urządzenie do wielu urządzeń)

0
  • #7 13 Mar 2018 20:52
    vstm
    Poziom 11  

Zamówiłem HM :-(. Może sprecyzuję. Dwa smartfony z apk (AppInventor) i AVR z modułem Bluetooth. Właśnie jakim? Dane do smartfonów na pewno, dobrze by i z powrotem.

0
  • #8 13 Mar 2018 22:16
    TvWidget
    Poziom 31  

vstm napisał:
    Może sprecyzuję. Dwa smartfony z apk (AppInventor) i AVR z modułem Bluetooth. Właśnie jakim? Dane do smartfonów na pewno, dobrze by i z powrotem.

Uważasz, że jest to precyzyjne opisanie problemu ?
    Interfejs BLE przewidziany jest głównie do komunikacji z urządzeniami zasilanymi bateryjnie przesyłającymi stosunkowo niewielkie ilości danych. To nie jest UART przez BT taki jak w HC-05. Obsługa od strony sytemu Android jest zupełnie inna. Nie ma parowania, nie ma portu COM itd.

0