Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Astra a zez na HotBirda - Mam k這pot z zezem z ASTRY na HOTBIRDA

kusik20 13 Mar 2018 17:24 1725 38
  • #1 13 Mar 2018 17:24
    kusik20
    Poziom 5  

Witam Serdecznie.Mam problem z ZEZEM z ASTRY na HOTBIRDA,a mianowicie:
    Mieszkam w Niemczech i jak wiecie ka盥y niemiec ma talerz satelitarny ustawiony na ASTR,a ja chcia豚ym nie przestawiaj帷 tego "talerza" dostawi trzeci konwerter kt鏎y by 豉pa HOTBIRDA,Czy macie jakie propozycj jak ten problem rozwi您a ? Dodam 瞠 na zdj璚iach s dwa konwentery ustawione na ASTR
    Astra a zez na HotBirda - Mam k這pot z zezem z ASTRY na HOTBIRDAAstra a zez na HotBirda - Mam k這pot z zezem z ASTRY na HOTBIRDA

0 29
  • #2 13 Mar 2018 17:52
    andpol 33
    Poziom 34  

Jak to niby 2 konwertery na Astr? Nie ma takiej mo磧iwo軼i. Trzeba si dowiedzie na jakie satelity s te konwertery ustawione.

0
  • #3 13 Mar 2018 19:27
    kusik20
    Poziom 5  

andpol 33 napisa:
    Jak to niby 2 konwertery na Astr? Nie ma takiej mo磧iwo軼i. Trzeba si dowiedzie na jakie satelity s te konwertery ustawione.

Ten z prawej strony na milion procent jest na astr 1, ten drugi wnioskuj 瞠 te lecz nie mam stu procentowej pewno軼i,w pi徠ek b璠 wiedzia,to rozwin dalej temat.

0
  • #4 13 Mar 2018 20:41
    wqq
    Poziom 21  

Drugi prawdopodobnie obs逝guje Astr 2 + Eutelsat 28 czyli okolice 28*E
    Jak si myl niech kto mnie poprawi...

0
  • #5 13 Mar 2018 22:12
    mihal2002
    Poziom 43  

kusik20 napisa:
    Ten z prawej strony na milion procent jest na astr 1,

Mo磧iwie.
    kusik20 napisa:
    ten drugi wnioskuj 瞠 te

Ten drugi na hotbirda. Jaki dekoder posiadasz?
    wqq napisa:

Jak nie masz poj璚ia to nie wypisuj bzdur.

0
  • #6 14 Mar 2018 17:21
    kusik20
    Poziom 5  

mihal2002 napisa:
    kusik20 napisa:
    Ten z prawej strony na milion procent jest na astr 1,

Mo磧iwie.
    kusik20 napisa:
    ten drugi wnioskuj 瞠 te

Ten drugi na hotbirda. Jaki dekoder posiadasz?
    wqq napisa:

Jak nie masz poj璚ia to nie wypisuj bzdur.

Od NC+, ITI-2850ST

0
  • #7 14 Mar 2018 17:24
    andpol 33
    Poziom 34  

Mo瞠 wystarczy ustawi diseqc 1-astra 2-hb?

0
  • #8 14 Mar 2018 19:53
    kusik20
    Poziom 5  

andpol 33 napisa:

oby dwa konwertery ustawione s na ASTRE 19.2 E pod陰czy貫m pod oby dwa m鎩 dekoder z NC + z 瘸dnego nie z豉pa HOTBIRDA,po ponownym pod陰czeniu niemieckiego dekodera,na obu konwent erach pokaza mi ASTRE 19.2 E

0
  • #9 14 Mar 2018 20:02
    maksar
    Poziom 24  

kusik20 napisa:
    andpol 33 napisa:

oby dwa konwertery ustawione s na ASTRE 19.2 E pod陰czy貫m pod oby dwa m鎩 dekoder z NC + z 瘸dnego nie z豉pa HOTBIRDA,po ponownym pod陰czeniu niemieckiego dekodera,na obu konwent erach pokaza mi ASTRE 19.2 E

Bzdury piszesz.
    Jedziesz ci庵le z jednego.

0
  • #10 14 Mar 2018 20:53
    mihal2002
    Poziom 43  

kusik20 napisa:
    oby dwa konwertery ustawione s na ASTRE 19.2 E pod陰czy貫m pod oby dwa m鎩 dekoder z NC

Nie ma takiej mo磧iwo軼i aby oba by造 ustawione na jedn pozycj. Co to za konwertery? W jaki spos鏏 pod陰czy貫 si niezale積ie pod nie? Co to za instalacja?

0
  • #11 14 Mar 2018 21:05
    andpol 33
    Poziom 34  

Na ch這pski rozum pewnie 2 quatro.

0
  • #13 14 Mar 2018 21:12
    andpol 33
    Poziom 34  

No pewnie do pytaj帷ego si nie dowiemy, skoro on uwa瘸, 瞠 oba s na Astr. :cunning:

0
  • #14 14 Mar 2018 21:26
    kusik20
    Poziom 5  

mihal2002 napisa:
    andpol 33 napisa:
    No pewnie do pytaj帷ego si nie dowiemy, skoro on uwa瘸, 瞠 oba s na Astr.

👍👍👍
    Wi璚 wyt逝maczcie mi, je瞠li twierdzicie 瞠 jest to nie mo磧iwe 瞠 oba s na ASTR, to jakim cudem prze陰czaj帷 kabel do drugiego konwertera ci庵le mi na dekoderze pokazuje ASTR ??
    Dodano po 1 [minuty]:
    mihal2002 napisa:
    kusik20 napisa:
    oby dwa konwertery ustawione s na ASTRE 19.2 E pod陰czy貫m pod oby dwa m鎩 dekoder z NC

Nie ma takiej mo磧iwo軼i aby oba by造 ustawione na jedn pozycj. Co to za konwertery? W jaki spos鏏 pod陰czy貫 si niezale積ie pod nie? Co to za instalacja?

Zobacz zdj璚ie,i wyci庵nij wnioski 輳 wystarczy 瞠 z jednego do drugiego przew鏚 prze這輳...

dekoder z NC typu ITI

Dekoder ITI2850, konwertery firmy RT, pod ka盥y konwenter jest pod陰czynych cztery przewody,kt鏎y biegnie do innego pokoju

0
  • #15 14 Mar 2018 21:47
    maksar
    Poziom 24  

kusik20 napisa:
    ,i wyci庵nij wnioski 輳 wystarczy 瞠 z jednego do drugiego przew鏚 prze這輳...

Kolejna bzdura. Dociera do ciebie, 瞠 ustawione s na dwie r騜ne pozycje.
    kusik20 napisa:
    to jakim cudem

Jakie cuda? Brak wiedzy!

0
  • #16 14 Mar 2018 22:04
    kusik20
    Poziom 5  

maksar napisa:
    kusik20 napisa:
    ,i wyci庵nij wnioski 輳 wystarczy 瞠 z jednego do drugiego przew鏚 prze這輳...

Kolejna bzdura. Dociera do ciebie, 瞠 ustawione s na dwie r騜ne pozycje.
    kusik20 napisa:
    to jakim cudem

Jakie cuda? Brak wiedzy!

Nie wiem,gdybym wiedzia,to bym tutaj Was si nie pyta,ale po pod陰czeniu dekodera od NC+, ITI-2850ST,pod pierwszy konwerter oraz po prze陰czeniu przewodu pod drugi konwerter sygna z Hotbirda 0 czyt. jako 0. Wi璚 zadam ponownie pytanie jak mam do這篡 i ustawi m鎩 prywatny konwerter aby z豉pa na tym co na zdj璚iach wida Hotbirda,dodam 瞠 ten z prawej strony,jak na zdj璚iu jest ustawiony na ASTR 1 , i niemiecki dekoder mi dzia豉.

0
  • #17 14 Mar 2018 22:16
    andpol 33
    Poziom 34  

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Musisz napisa, jakie to s konwertery i na jakie satelity ustawione. Nikt Ci tego przez internet nie sprawdzi.

0
  • #18 14 Mar 2018 22:22
    maksar
    Poziom 24  

andpol 33 napisa:
    i na jakie satelity ustawione.

Jak ten z prawej na A, to ten z lewej pewnie na HB.
    andpol 33 napisa:
    jakie to s konwertery

Jak quatro, to co mu da podpi璚ie jednego kabla, jak nie wie z jakiego wyj軼ia wywleka.

0
  • #19 14 Mar 2018 22:24
    andpol 33
    Poziom 34  

Dlatego bez konkret闚 mo瞠my sobie jeszcze miesi帷 spekulowa.

0
  • #20 14 Mar 2018 22:40
    _kli_
    Poziom 32  

kusik20 napisa:
    oby dwa konwertery ustawione s na ASTRE 19.2 E

Dwa konwertery = dwie r騜ne pozycje satelitarne, zatem Astra 19.2 E mo瞠 by tylko na jednym.
    kusik20 napisa:
    pod陰czy貫m pod oby dwa m鎩 dekoder z NC + z 瘸dnego nie z豉pa HOTBIRDA

Dekoder podpina貫 BEZPO吐EDNIO do ka盥ego z tych konwerter闚, czy do mieszkania schodzi Ci dwa kable z instalacji zbiorczej?
    kusik20 napisa:
    Mieszkam w Niemczech i jak wiecie ka盥y niemiec ma talerz satelitarny ustawiony na ASTR

To zapytaj tego Niemca, na jakiego satelit - opr鏂z 19.2E - ustawiona jest antena.

0
  • #21 15 Mar 2018 10:12
    Olek II
    Moderator

kusik20 napisa:
    Wi璚 wyt逝maczcie mi, je瞠li twierdzicie 瞠 jest to nie mo磧iwe 瞠 oba s na ASTR, to jakim cudem prze陰czaj帷 kabel do drugiego konwertera ci庵le mi na dekoderze pokazuje ASTR ??

Bo w menu jest ustawiony "satelita Astra", Ustaw HotBird i wejd cz瘰totliwo軼i i parametry zaprogramowane transponder闚 HotBirda. Astra ma SR-22000, a HB 27500. Nawet nie napisa貫 jaki dok豉dnie to model dekodera. Potwierdzam to co koledzy wy瞠j pisali, nie ma mo磧iwo軼i technicznej, by dwa konwertery obok siebie ustawi na tego samego satelit.

0
  • #22 15 Mar 2018 13:30
    andpol 33
    Poziom 34  

Napisa ITI2850. Pewnie wystarczy w konfiguracji anteny ustawi odpowiedni diseqc.

0
  • #23 15 Mar 2018 19:23
    kusik20
    Poziom 5  

andpol 33 napisa:
    Napisa ITI2850. Pewnie wystarczy w konfiguracji anteny ustawi odpowiedni diseqc.

Witam,wi璚 tak ten z lewej konwerter jest podobno ustawiony na Hotbirda,lecz po pod陰czeniu mojego dekodera ITI2850 z NC+ dalej mi nie pobiera listy kana堯w,wi璚 co mo瞠 by tego przyczyn ? zmieni貫m w ustawieniach na transponder na kt鏎ym jako mi wzros豉 do 86 % lecz nie pobiera dalej kana堯w,lecz gdy wejd w diagnostyk nast瘼nie,miernik sygna逝 to pokazuje zero si造 i zero jako軼i

0
  • Pomocny post
    #24 15 Mar 2018 19:49
    andpol 33
    Poziom 34  

Trzeba zrobi konfiguracj anteny w dekoderze, ustawi LNB1 Astra a LNB2 Hot Bird. Ile razy mo積a to samo pisa? Astra a zez na HotBirda - Mam k這pot z zezem z ASTRY na HOTBIRDA[/img]
    Poniewa to Niemcy to pewnie b璠zie odwrotnie ni na obrazku.

0
  • #25 15 Mar 2018 20:43
    kusik20
    Poziom 5  

andpol 33 napisa:
    Trzeba zrobi konfiguracj anteny w dekoderze, ustawi LNB1 Astra a LNB2 Hot Bird. Ile razy mo積a to samo pisa? Astra a zez na HotBirda - Mam k這pot z zezem z ASTRY na HOTBIRDA[/img]
    Poniewa to Niemcy to pewnie b璠zie odwrotnie ni na obrazku.

Mia貫m ustawione na " bez DISQc " i mi Hotbird dzia豉 w innej miejscowo軼i tu w Niemczech z tym 瞠 mia貫m swoj antene,a tutaj mam te tak samo ustawione poniewa tylko jedne przew鏚 mi dochodzi,lecz mam go mo磧iwo嗆 prze陰czania bezpo鈔ednio pomi璠zy dwoma konwerterami,wi璚 dlaczego mam zmieni na DISQc 2 ???

0
  • #26 15 Mar 2018 20:53
    andpol 33
    Poziom 34  

R璚e opadaj. Pewnie masz 2 przewody i na 99% w ka盥ym z nich jest Astra+Hot Bird. No, ale r鏏, jak uwa瘸sz. Co mia貫m napisa to napisa貫m i koniec.

0
  • #27 15 Mar 2018 21:14
    kusik20
    Poziom 5  

andpol 33 napisa:
    R璚e opadaj. Pewnie masz 2 przewody i na 99% w ka盥ym z nich jest Astra+Hot Bird. No, ale r鏏, jak uwa瘸sz. Co mia貫m napisa to napisa貫m i koniec.

Do telewizora,w豉軼iwie konwertera przychodzi jeden kabel,a gdy wyjd na balkon mam mo磧iwo嗆 prze陰czania ich pomi璠zy nimi,pomi璠zy Astr a rzekomo co mi niemiec powiedzia Hotbirdem

0
  • #28 15 Mar 2018 21:50
    _kli_
    Poziom 32  

kusik20 napisa:
    Mia貫m ustawione na " bez DISQc " i mi Hotbird dzia豉 w innej miejscowo軼i tu w Niemczech z tym 瞠 mia貫m swoj antene

Inna instalacja = inna konfiguracja dekodera.
    EDIT:
    kusik20 napisa:
    Do telewizora,w豉軼iwie konwertera przychodzi jeden kabel, a gdy wyjd na balkon mam mo磧iwo嗆 prze陰czania ich pomi璠zy nimi,pomi璠zy Astr a rzekomo co mi niemiec powiedzia Hotbirdem

Chyba nie do konwertera, a do dekodera. Ten jeden kabel idzie od multiswitcha, a nie prosto od konwertera. Zatem prze陰czanie kabli na konwerterach nie ma sensu.
    Ale po co takie kombinacje, skoro najpro軼iej i najszybciej jest skonfigurowa poprawnie dekoder
    andpol 33 napisa:
    ustawi LNB1 Astra a LNB2 Hot Bird

0
  • #29 15 Mar 2018 22:04
    kusik20
    Poziom 5  

_kli_ napisa:
    kusik20 napisa:
    Mia貫m ustawione na " bez DISQc " i mi Hotbird dzia豉 w innej miejscowo軼i tu w Niemczech z tym 瞠 mia貫m swoj antene

Inna instalacja = inna konfiguracja dekodera.
    EDIT:
    kusik20 napisa:
    Do telewizora,w豉軼iwie konwertera przychodzi jeden kabel, a gdy wyjd na balkon mam mo磧iwo嗆 prze陰czania ich pomi璠zy nimi,pomi璠zy Astr a rzekomo co mi niemiec powiedzia Hotbirdem

Chyba nie do konwertera, a do dekodera. Ten jeden kabel idzie od multiswitcha, a nie prosto od konwertera. Zatem prze陰czanie kabli na konwerterach nie ma sensu.
    Ale po co takie kombinacje, skoro najpro軼iej i najszybciej jest skonfigurowa poprawnie dekoder
    andpol 33 napisa:
    ustawi LNB1 Astra a LNB2 Hot Bird

A czy to prawda je瞠li te konwertery s Quattro to nale篡 si wpi望 w odpowiednie wyj軼ie z niego,bo ka盥y mo瞠 inny sygna nadawa ??

0
  • #30 15 Mar 2018 22:09
    andpol 33
    Poziom 34  

Je瞠li to s konwertery quatro to nie wolno zamienia kabli. Na ka盥ym wyj軼iu jest inna cz窷 pasma i taki konwerter mo瞠 wsp馧pracowa tylko z multiswitchem. Z samym dekoder nie b璠zie poprawnie dzia豉. Je瞠li pozamienia貫 kable to powodzenia 篡cz. :sm9:

0