Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ps3 problem po E3 flasher - Briick ps3 e3 flasher

13 Mar 2018 22:07 789 4
  • Poziom 15  
    Dzień dobry mam duży problem mam dump pamieci konsoli z softu 4.81. Wyciagnięty za pomocą E3 Flasher. Podczas aktualizacji patched bkpps3 patched rozłączył klips więc za pomoca tristate do GND wrzuciłem plik patched. Konsola uruchomila sie i wgrałem rogero downgrader rsod zadowolony że się udało. Ale nie moglem postawic flagi Qa i wgrac innego OFW ani CFW. Po poszukowaniach udalo mi sie postawic cfw 9.99 MLT 3.55 noBD ,bo okazalo soe że napęd przestał działać brak komunikacji napęd i ps3 i po tym mogłem ustawić Qa ale żadne cfw nie chciało sie wgrać więc postanowiłem wgrać 3.55 KMAEW i tutaj był mój błąd błąd napędu i nie idzie dalej nic nie mogłem zrobić więc sformatowalem dysk by wgrać inny plik aktualizacji i teraz po sprawdzaniu plikow do aktualizacji. Wystapil powazny blad. Aby uzyskac pomoc skontaktuj sie z dzialem pomocy technicznej (8002F281)

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

Ok wiec udalo mi sie obudzic konsole, wgralem dump do pamieci dysk twardy pod pc sformatowalem do ntfs , po wlozeniu konsola sformatowala dysk i wgralem rogero downloader RSOD , nastepnoe znowu na 9.99 MLT 3.55 noBD po wstawieniu flag QA dalej nie moge wgrac cfw 4.82 noBD jest ktos w stanie pomoc moze ?

Dodano po 46 [minuty]:

Ok wiec udalo mi sie obudzic konsole, wgralem dump do pamieci dysk twardy pod pc sformatowalem do ntfs , po wlozeniu konsola sformatowala dysk i wgralem rogero downloader RSOD , nastepnoe znowu na 9.99 MLT 3.55 noBD po wstawieniu flag QA dalej nie moge wgrac cfw 4.82 noBD jest ktos w stanie pomoc moze ?

Dodano po 2 [minuty]:

Naprawiony pacjent zyje przerobilem obrac 3.55 KMAEW programem MVF Builder dodalem patch od uszkodzomego blueray i sie zainstalowal poznoej bezposrednio z XMB rebug 4.82 Lite No BD + Cobra i dziala
  • Poziom 10  
    Witam, mam pytanie bo popsułem konsolę ps3 slim e3 flasherem dlatego że kupiłem go ze źle napisaną instrukcją , mam dobrze zgrany bios i wiem że da się to zrobić bo to już druga konsola którą załatwiłem tą pierwszą mi naprawił ktoś odpłatnie a ta jest w złym stanie ale mimo wszystko chcę ją uruchomić.
    Robiłem Dowwngrade do Rogero v2 w/ 4.0 Spoof
    1 wgrałem e3_dowgrade.bin na kartę SD i wsadziłem do e3
    2 przełączniki 1-5 w dół i 6 w górę
    3 włączyłem konsolę nacisnąłem start na e3 aż do zapalenia się wszystkich diod
    4 wyłączyłem konsolę
    5 wszystkie przełączniki dałem w dół pojawił się ekran ,,plug in controller to USB and press PS button''
    6 wyłączyłem konsolę
    7 włożyłem JB dongle e3
    8 wcisnąłem szybko POWER i następnie EJECT i konsola wyłączyła się
    I teraz konsola się uruchamia na chwilę i sama się wyłącza na ekranie nic nie widać, zlutowałem punkty pod płytą żeby można było wgrać na nowo bios i wgrałem go tak jak na filmie YT na karcie zgrany bios (pierwszy przełącznik do góry reszta w dół i start na e3)
    ale konsola po odłączeniu zworki dalej się wyłącza.
    Czy zgrany bios muszę jakoś spatchować przed ponownym wgrywaniem ?
    Czy przez przypadek naciskając na POWER i EJECT wszedłem w jakiś tryb serwisowy ?
    Czy konsola nie wykrywa napędu płyt i nie chce się uruchomić ?
  • Poziom 15  
    Zrob tak masz oryginalny dump bez bledow ? To dump patcherem zrob patcha , usun koncowke payched wrzuc na sd. Polacz na plycie punkty co lutowales ,3 przelacznik w gore reszta do dolu. Po zakonczeniu wylacz konsole powinna sie normalnie uruchomic. Znajdz i wgraj rogero downgroader rsod . Zainstaluj moze ci szukac pena nawet do 30 minut poczekaj a sie zainstaluje ja myslalem ze sie zwiesilo i meczylem soe 3 dni ale tak ma byc zainstaluje sie . Postaw flage qa i wgraj 3.55 kmaew jak bys nie mogl zainstalowac blad dane sa uszkodzone to zainstaluje 9.99 MLT3.55 postaw flage qa i wgraj 3.55 kmaew, wgrywaj wszystko przez recovery. Jak bedziesz na kmaew z xbm zainstaluje np rebug 4.81 w razie problemow pisznie da sie rozwalic ps3 majac dump pamieci.

Dodano po 4 [minuty]:

Wszystkie przelaczniki w dol do wgrania bo do gory3 to byl backup docisnij czyms klipsa bo bd sie meczyl

Dodano po 6 [godziny] 6 [minuty]:

na mojej stronie dokładna Instrukcja Unbricku Ps3- http://sewek1000.pl/ps3-unbrick/ a w dziale Ps3 Download znajdują się potrzebne pliki pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    -Zrobiłem zworkę na płycie(żeby konsola nie wyłączała się)
    -Wgrywałem bios oryginalny sprawdzony bez patcha ( wszystkie przełączniki w dół i START na E3)
    -Po zabraniu zworki konsola uruchamia się nie ma obrazu i po kilku sekundach staje
    -Zgrałem bios ( tylko 3 przełącznik w górę i START na E3 ) i nie ma błędów w PS3DumpChecker V1.0 Build 491 oraz NorInspector
    -To samo zrobiłem z biosem patchowanym i też jest ,,OK" ale konsola po zabraniu zworki wyłącza i jest czarny ekran.
    -lutowałem też przewód do taśmy E3 i płyty konsoli żeby konsola ruszyła z biosy Flaschera ( 1 włącznik w górę ) ale również chodzi chwilę i się wyłącza :(
    Co robić ?
  • Poziom 12  
    Brick dupa masz ,musisz mieć poprawny dump ..nie za pierwszym razem idzie usunąć brick trzeba załatać dump w hexie to można robić lub programikami patherami itd opisy w necie pozdrawiam powodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

W konsoli ps3 nie ma BIOSA ,,,jest Dump NOR lub NAND 2X