Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H - Brzęczenie podczas słuchania muzyki przez samorobionego auxa

Gogel43 13 Mar 2018 19:11 126 7
  • #1 13 Mar 2018 19:11
    Gogel43
    Poziom 6  

Witam, dorobiłem sobie własnego jacka do radia cd30 mp3 poprzez wlutowanie się w ścieżkę CD. Stwierdziłem, że zrobię sobie stałego Bluetootha w aucie po przekręceniu zapłonu. Ładowarkę do odbiornika bt podpiąłem pod zasilanie podswietlenia gniazda zapalniczki i do transmitera podpiąłem kabel aux. Problem brzęczenia powstaje wtedy, gdy jest włączone ładowanie urządzenia, gdy się nie zasila, problem ustaje. Dodam też, że wcześniej miałem również podobny problem, gdyż wcześniej miałem jacka zrobionego blisko gniazda zapalniczki i po włożeniu np. ładowarki i jednoczesnemu słuchaniu muzyki problem był taki sam. Co poradzicie zrobić?

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Mar 2018 19:43
    Radiokiller
    Poziom 28  

Ładowarki niestety " sieją " zakłócenia, możesz spróbować je ekranować wraz z ich przewodami.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Mar 2018 20:13
    Gogel43
    Poziom 6  

Czyli mówisz, że pomogła by wymiana kabli jack i zasilania na dobrze ekranowane? :/ Albo czy istnieje jakaś inna metoda do zrobienia tego tak, żeby przestało buczeć
    ?

0
  • #4 13 Mar 2018 20:27
    Radiokiller
    Poziom 28  

Na potrzeby testu owiń ładowarkę wraz z przewodami folią aluminiową " kurczakową " i podłącz do masy.

0
  • #5 26 Mar 2018 14:06
    Gogel43
    Poziom 6  

Ostatnio była pogoda, więc się za to zabrałem. Niestety owinięcie folią i podłączenie do masy nie dało mi pożądanego przeze mnie efektu. Coś mi jeszcze poradzicie?

0
  • #6 26 Mar 2018 14:17
    zworys
    Poziom 31  

Stabilizator liniowy zamiast przetwornicy, albo wymiana przetwornicy na porządnie zaprojektowaną. Można próbować włączyć dławik sprzężony ( czyli dwa uzwojenia na pierścieniu ferrytowym jak filtr na zasilaniu sieciowym np dobrego ATX ) w przewód zasilający wychodzący z przetwornicy. Najlepszy byłby stabilizator liniowy ale jest znowu kwestia odprowadzenia ciepła.

0
  • #7 26 Mar 2018 14:31
    Gogel43
    Poziom 6  

@zworys Gdzie znajduje się owa przetwornica? :o przelutować coś tam mogę sobie o ile nie jest to jakieś skomplikowane.

0
  • #8 26 Mar 2018 19:26
    zworys
    Poziom 31  

Przetwornica znajduje się w ładowarce. Ewentualny dławik musiałby być na przewodzie zasilającym już poza ładowarką. W samej ładowarce niewiele mozna zmienić , najwyżej ją samą.

0